Knauf Knauf

Gruntavimas

Kiekvienas statybinis paviršius – tai pagrindas, kurio savybės lemia grunto pasirinkimą. Teisingai parinkę gruntą paruošite paviršių sklandžiam tolimesniam darbui – tinkavimui, glaistymui, dažymui, plytelių klijavimui ir kt.

Weiter

Kaip veikia gruntas?

Šiame video klipe pristatome, kaip gruntas ir jo panaudojimas vidaus apdailos procese gali padėti išvengti sienų ir lubų įtrūkimų.

VISKAS KĄ TURITE ŽINOTI: GRUNTAVIMAS

SMULKIOS STRUKTŪROS DISPERSINIS GRUNTAS

Reguliuoja įgertį

Smulkios struktūros dispersiniams gruntams būdingas giluminis poveikis. Jie įsigeria į pagrindo poras, taip sutvirtindami paviršių ir reguliuodami įgertį.

STAMBIOS STRUKTŪROS DISPERSINIS GRUNTAS

Suteikia paviršiui kibumą

Stambios struktūros dispersiniai gruntai veikia pačius paviršius. Jie suformuoja ploną plėvelę ir taip suteikia pagrindui būtiną kibumą.

Gruntas užtikrina
Gruntas užtikrina

• Sukibimą su kitu sluoksniu.

• Tolygų įgeriamumą.

• Dulkių surišimą.

• Apsaugą nuo drėgmės skverbimosi.

DIDELIO TANKIO NEĮGERIANTYS PAGRINDAI

didelio tankio neįgeriantys pagrindai

Didelio tankio, neįgeriantiems pagrindams, pvz., betonui, rekomenduojama naudoti sukibimo tiltelį formuojančius gruntus, pvz., Betokontakt.

STIPRIAI ĮGERIANTYS PAGRINDAI

Stipriai įgeriantys pagrindai

Stipriai įgeriantiems pagrindams, pvz., plytoms, dujų silikatui, keraminiams blokeliams, rekomenduojama naudoti įgertį reguliuojančius gruntus, pvz., Stuc-Primer.

BIRŪS IR BRAIŽYMUI NEATSPARŪS PAGRINDAI

Birūs ir braižymui neatsparūs pagrindai

Biriems ir braižymui neatspariemss pagrindams, pvz., senam tinkui ar gipskartonio plokštėms, rekomenduojama naudoti giliai įsiskverbiančius gruntus, pvz., Tiefengrund.

DRĖGMEI JAUTRŪS PAGRINDAI

Drėgmei jautrūs pagrindai

Drėgmei jautriems pagrindams, pvz., medinėms lentoms, MDP (V100), OSB, cemento drožlių plokštėms, rekomenduojama naudoti sukibimą užtikrinančius ir drėgmės skverbimąsi stabdančius gruntus, pvz., Spezialhaftgrund.

STUKSENIMO BANDYMAS

Stuksenimo bandymas

Lengvai stuksenant pagrindą, galima aptikti tuštumas. Jas reikia pašalinti ir užtaisyti analogiška medžiaga.

TRYNIMO BANDYMAS

Trynimo bandymas

Būtina patikrinti trinant delnu, siekiant nustatyti, ar ant paviršiaus yra dulkių ar nešvarumų. Patrinti reikėtų keliose vietose.

SKUTINIMO / RĖŽIMO BANDYMAS

Skutinimo / rėžimo bandymas

Glaistykle ar mentele skusti arba raižyti tikrinamą paviršių. Bandymu tikrinama, ar sluoksniai tvirtai sukibę, ar pakanka paviršiaus tvirtumo. Sluoksniai neturėtų lengvai atšokti ar skilti. Tikrinti keliose vietose.

DRĖKINIMO VANDENIU BANDYMAS

Drėkinimo vandeniu bandymas

Sušlapintu švariame vandenyješepečiu tolygiai drėkinamas paviršius. Pagrindas yra įgeriantis, jei spalva nuo šviesiai iki tamsiai pilkos pasikeičia ne vėliau kaip po 3–5 min., o vandens ant paviršiaus nebelieka.

Literatūra

Gruntų pasirinkimas ir naudojimas

Šiame buklete rasite visą reikiamą informaciją, kuri padės pasirinkti jūsų atveju tinkamiausią gruntą.

Atsisiųsti.

Produktai

DAUGIAU INFORMACIJOS