Knauf Knauf
Weiter

IDENTIFIKUOKITE PROBLEMOS ŠALTINĮ

Silpnos garso izoliacijos problema visais atvejais gali būti sprendžiama. Ieškant geriausių būdų, kaip sumažinti iš už sienų į vidų sklindančius garsus, pirmiausia būtina identifikuoti problemos šaltinį: kodėl garso izoliacija būste yra prasta.

Silpną garso izoliaciją gali lemti ir netinkamos pastato konstukcijos, prastai pasirinkti statybiniai produktai, ir netinkamas darbų atlikimas statant namus, ir gyventojų atlikti pakeitimai, kurie blogina garso izoliacijos parametrus. Pavyzdžiui, renovuojant būstą padaromos klaidos montuojant elektros instaliaciją ar klojant kitus inžinerinius tinklus, perdarant grindų konstrukcijas. Tiesa, dažniausiai veikia keli faktoriai – ir nesusipratimai statant būstą, ir gyventojų netinkami sprendimai.

NESIRINKITE PIGIAUSIŲ MEDŽIAGŲ IR SPRENDIMŲ

Jei įsrenginėjate nuosavą būstą, svarbu ne tik akcentuoti statytojams, kad gera garso izoliacija yra vienas prioritetų, bet ir patiems aiškiai išmanyti, kaip ją užtikrinti. Nepaisant to, kad statybų vadovų darbas yra žinoti ir jums patarti, kaip užtikrinti garso izoliaciją, visada jausitės tvirčiau ir patys žinodami, kas ir kaip turi būti atlikta.

Statydami nuosavus namus žmonės dažnai renkasi modernius, tačiau palengvinto tipo blokelius ar plytas. Nors jos yra patogios naudojimui, neužtikrina geros garso izoliacijos. Tokioms konstrukcijoms reikalingas masyvumas, nes kuo didesnė masė, tuo geresnė garso izoliacija užtikrinama. Be to, namo pertvaros dabar dažnai projektuojamos itin plonos. Taip, statikos reikalavimai gal tai ir leidžia, bet, pavyzdžiui, 100 milimetrų storio lengvo tipo mūras negali užtikrinti net minimalios garso izoliacijos.

Jei namo pertvaros projektuojamos iš karkasinių konstrukcijų, pavyzdžiui, gipso kartono plokščių, dažnai pasirenkamos pačios paprasčiausios plokštės White. Tai yra ekonominis variantas, negalintis užtikrinti geros garso izoliacijos. Deja, dažnai pigiausias variantas pasirenkamas ne tik dėl to, kad taupomi pinigai, bet ir dėl nežinojimo. Ne visi žino esminius skirtumus tarp White ir kitų specifinių gipso kartono plokščių, pavyzdžiui Blue ar Silentboard. Kokybiniai plokščių skirtumai yra svarbūs, nes gali į gerąją pusę kardinaliai pakeisti konstrukcijos savybes, šiuo atveju garso izoliaciją.

Montuojant gipso kartono konstrukcijas egzistuoja daug veiksnių, turinčių įtakos garso izoliacijos kokybei ir į juos būtina atsižvelgti pasirenkant konstrukciją ir ją montuojant. Pagrindiniai veiksniai:

  • konstrukcijos plotis, t.y. kad ir kaip gaila patalpos erdvės, tačiau kuo konstrukcija bus platesnė ir, deja, užims daugiau kambario ploto, tuo geriau ji izoliuos garsą;
  • akustinis montuojamos konstrukcijos atsiejimas nuo besiribojančių konstrukcijų (esamos sienos, grindų, lubų, sienų, į kurias galais atsiremia nauja konstrukcija);
  • kuo masyvesnė apkala, natūralu, kad masyviausios gipso plokštės ir yra pačios efektyviausios, pvz. White – apie 8,5 kg/m2, Blue – apie 12,8 kg/m2, o Silentboard – net 17,5 kg/m2. Tad akivaizdu, kad Silentboard plokštė yra daug sunkesnė, o taip pat ir efektyvesnė nei kitos. Ne veltui ją galima pavadinti unikaliu produktu.

MONTAVIMO IR EKSPLOTAVIMO KLAIDŲ ĮTAKA GARSO IZOLIACIJAI

Prastą garso izoliaciją gali lemti ir netinkamas gipso kartono konstrukcijų sumontavimas. Čia svarbu viskas: po profiliais naudoti specialų akustinį hermetiką, kruopščiai užpildyti karkasą mineraline vata, kokybiškai , teisingai siūles ir t. t.

Be to, garso izoliacijos lygį gali mažinti ir eksploatacijos problemos. Rekomentuojama kaip įmanoma mažiau pažeisti esamas konstrukcijas, pavyzdžiui, montuojant naują elektros instaliaciją vengti didelio kiekio instaliacinių taškų vienoje vietoje (jungtukų, kištukų, paskirstymo dėžučių). Taip pat svarbu jungtukų ar kištukų vengti pertvarose ar pertvaros skirtingų pusių toje pačioje vietoje, nes taip pertvaroje suformuojama „skylė”.

ESAMOS GARSO IZOLIACIJOS GERINIMAS

Garsas gali sklisti ir kitais kanalais: eiti pro rozetes, langus, tad visai nenuostabu, kad daugiabučiame ar daugiaaukščiame name galima išgirsti ne tik artimuosius kaimynus, bet ir tolimesnius. Taip atsitinka dėl įvairiausių plyšių sienų konstrukcijose, prastai sumontuotų ir sureguliuotų langų. Tad ieškant prastos garso izoliacijos problemos šaltinio dėmesį reikėtų atkreipti ir į tai.

Triukšmai būna skirtingų tipų. Pirmasis, struktūrinis arba smūginis, einantis tiesiai per konstrukcijas, pavyzdžiui, bėgiojimas, šokinėjimas, baldų stumdymas. Tokį triukšmą suvaldyti sudėtinga, o efektyviausias būdas – įrengti naują grindų konstrukciją su smūginio garso izoliacija.

Antrasis tipas – orinis, sklindantis tiesiogiai per atitvaras. Kovojant su oriniu triukšmu, geriausia prie sienų ar lubų montuoti papildomas konstrukcijas. Vienas dažniausių naudojamų metodų yra šis: nedideliu atstumu nuo esamos sienos (1–3 mm) montuojamas pertvarinis CW / UW (75 arba 100 mm) profilių karkasas. Po karkaso horizontaliais UW profiliais padengiamas garso izoliacinis hermetikas Trennwandkitt. Karkasas kruopščiai užpildomas mineraline vata, montuojami du sluoksniai specialaus gipso kartono Blue arba Silentboard. Siūlės ir paviršius įprastai glaistomas ir parengiamas pasirinktai apdailai – dažams, tapetams, plytelėms.

Tokia papildoma konstrukcija net keliolika decibelų gali pagerinti esamos sienos garso izoliaciją. Deja, tačiau šis būdas gerokai sumažina kambario erdvę, mat pati konstrukcija užima apie 10–15 centimetrų.

KAIP IŠSIRINKTI BŪSTĄ SU GERA GARSO IZOLIACIJA

Dabar nauji namai statomi masiškai. Būtent dėl to mažiau dėmesio yra ir buvo kreipiama į komforto užtikrinimą, daugiau – į „finansinį efektyvumą“, kenčia kokybė. Maždaug pusė besikreipiančiųjų dėl garso izoliacijos problemų yra naujos statybos būstų savininkai.

Renkantis naujos statybos būstus reikėtų atkreipti dėmesį į garso izoliacijos klasę. Lietuvoje jau kuris laikas galioja oficialus reikalavimas naujos statybos būstus klasifikuoti garso izoliacijos požiūriu, minimali reikalaujama klasė yra C, kuri turėtų užtikrinti normalų garso izoliacijos komfortą.

Dalis statytojų sąmoningai pasirenka aukštesnius reikalavimus ir siekia aukščiausios A klasės, kuri turi užtikrinti garsinį komfortą. Suprantama, toks būstas dažnai kainuoja kiek daugiau.

Vis dėlto didesnių problemų atsiranda renkantis senos statybos būstą. Čia vienintelė išeitis suprasti, ar patalpa gerai izoliuoja garsą – gauti informacijos iš būsimų kaimynų. Kitu atveju teks susitaikyti su esama padėtimi arba investuoti į bandymus suvaldyti triukšmą. Į patalpą sklindantį garsą sumažinti pavyksta visada, tačiau kyla klausimas, ar tai pasieks gyventojų iškeltus lūkesčius garso izoliacijai – kiekvienas į garsą reaguojame skirtingai.

Norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui? skambinkite į Knauf informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected]

Daugiau apie patalpų akustiką ir garso izoliaciją .

Straipsniai

  • Metalinio karkaso pertvara W115+

    Gyvenamojo būsto pertvaros

    Šiuolikinių būstai keičiasi priklausomai nuo mūsų miestų evoliucijos: plečiasi, tankėja, neaktualias funkcijas keičia tos, kurios geriausiai išpildo miesto gyventojo poreikius. Būtent taip atsirado lofto tipo būtai, o individualių namų srityje įsipatogino ir loftų principą atkartojančios antresolės. Skaityti visą straipsnį
  • Akustinis komfortas - viena esminių

    Akustinis komfortas - viena esminių sveikos aplinkos sąlygų

    Kasdieniame gyvenime žmogų nuolat supa garsai. Absoliuti tyla nėra nei įprasta, nei naudinga. Ir vis dėlto garsą patalpose būtina suvaldyti, nes lydimi triukšmo visą dieną rizikuojame savo sveikata ir psichiniu komfortu. Daugiau
  • Garso izoliacija namie: ką daryti, kad netektų klausytis kaimynų ginčų?

    Garso izoliacija namie

    Kaip įsirengti būstą, kurio sienos, grindys ir lubos nepraleistų kaimynų trepsėjimo, ginčų ar muzikos garsų? Skaityti visą straipsnį
  • Komfortą namuose lemia ir akustika

    Komfortą namuose lemia ir akustika

    Net šiuolaikiškai įrengtame būste gali tekti kęsti neigiamą garso poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei. Kaip užtikrinti gerą akustiką savo namuose? Skaityti visą straipsnį
  • Mokyklų renovacija – svarbi ir akustika

    Mokyklų renovacija – svarbi ir akustika

    Mokyklose rezultatai tiesiogiai susiję ne tik su mokslo kokybe, bet ir su klasių bei auditorijų patalpų dizainu. Skaityti visą straipsnį
  • Akustika ir ligoninių statyba

    Akustika ir ligoninių statyba

    Jauki bei maloni ligoninės aplinka pagerina ir pagreitina ligonių sveikimą. Skaityti visą straipsnį
  • Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

    Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

    Statant A ar dar aukštesnės energetinio efektyvumo klasės pastatus siekiama geresnės gyvenimo kokybės bei kiek įmanoma daugiau komforto. Skaityti visą straipsnį
  • Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipso kartono plokštės

    Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipso kartono plokštės

    Kruopščiai kuriamą jaukių namų atmosferą ir puoselėjamą gyvenimo kokybę gali sugriauti plika akimi nematomi trūkumai. Skaityti visą straipsnį
  • Naujosios akustinės lubų burės

    Naujosios akustinės lubų burės

    Naujosios lubų burės „Knauf“ Cleaneo Up užtikrina ne tik gerą akustiką. Naudojant parengto paviršiaus, patraukliai atrodančią komplekto sistemą galima labai greitai ir švariai ją sumontuoti. Skaityti visą straipsnį

DAUGIAU INFORMACIJOS