Knauf Knauf

Nepakeičiama klasika – gipsinis tinkas

Gipsiniai tinkai jau senokai tapo kasdienybe mūsų statybvietėse. Tiek rangovai, tiek užsakovai įvertino šios statybinės medžiagos gerąsias savybes. Šiandien jau niekam nebereikia aiškinti, kad gipsinis tinkas pasižymi puikiomis ekonominėmis ir estetinėmis savybėmis, tokiomis kaip greitas tinkavimas ir džiūvimas, lygus ir glotnus paviršius, gebėjimas gerai laikyti pagrindo „vaikščiojimus" ir neprarasti tūrio džiūnant taip apsaugant sluoksnį nuo skilinėjimo. Dėl gipsinių tinkų įvairovės, jais galima tinkuoti visas įprastos drėgmės patalpas, įskaitant ir vonios kambarius bei virtuves. Taigi, gipsiniai tinkai tapo nepakeičiamais ir jau sunku įsivaizduoti šių dienų statybas be jų.

Weiter

KNAUF GIPSINIŲ TINKŲ ISTORIJA

Gipsiniai tinkai turi savo istoriją, kuri prasidėjo praeito amžiaus 60-aisiais metais. Viskas prasidėjo, kai KNAUF sukūrė pirmąjį rankinį gipsinį tinką Rotband , kuris ir šiandien yra itin populiarus mūsų statybose. Šešto dešimtmečio gale, Vakarų Europoje kilus statybų bumui, buvo sukurtas ir pramoninis šio gipsinio tinko variantas MP75 . Šis tinkas buvo pritaikytas darbui su tinkavimo mašinomis. Produktas buvo pirmasis gipsinis tinkas, iš kurio išsirutuliojo visa gipsinių tinkų MP75 šeima. Ją vėliau papildė lengvas, ekonomiškas tinkas MP75 L , sunkus ir stiprus MP75 Diamant , velto paviršiaus MP75 F, universalaus paviršiaus ypač šildomų sienų ar lubų įrengimui tinkantis MP75 G/F ir kiti. Istorija rodo, kad atsiradus poreikiui, buvo ir yra keičiamos gipsinio tinko savybės gaunant produktus atitinkančius statybų poreikius. Ir nors MP75 produktų linija iki šiol plečiasi ir tobulėja, klasika tapęs tradicinis MP75 tinkas vis dar yra vienas populiariausių. Turbūt taip yra todėl, kad šis tinkas yra idealus pagrindas praktiškai visoms apdailoms: dažams, tapetams, plytelėms, tinka dekoratyviam užbaigimui. Tinko sluoksnis pasižymi puikiu atsparumu gniuždymui, t.y., jis gali būti naudojamas ir tokiose patalpose, kur galimas mechaninis poveikis tinko sluoksniui, pvz., visuomeninių pastatų koridoriai ir holai, mokyklos, vaikų darželiai, garažai ir pan.

GIPSINIŲ TINKŲ ĮVAIROVĖ

Dažnai parenkant tinką projekte nenurodomos norimos išgauti paviršiaus savybės, pažymima tik pagrindinė sudedamoji tinko dalis – gipsinis, kalkinis, arba cementinis. Pasirinkus naudoti kalkinį ar cementinį tinką tikimybė panaudoti netinkamą produktą yra mažą – rinkoje nėra papiltę lengvieji šių tipų tinkai. Su gipsiniais tinkais situacija kitokia – vien tik KNAUF įmonė gamina apie 20 įvairių gipsinių tinkų. Tad verta pasidomėti rinkoje esančiomis gipsinio tinko modifikacijomis.

Statybininkai renkasi produktą pagal sau aktualias savybes: išeigą, pritaikymą mašininiam darbui, minimalaus tinko sluoksnio storį. Todėl jei užsakovas ar projektuotojas papildomai nepatikslina tinkuojamam paviršiui būtinų savybių, (pvz., ar nutinkuotas paviršius turi būti glotnus, ar reljefinis (užtrintas)? Koks turi būti tinko sluoksnio storis, paviršiaus kietumas? Ar reikalingas papildomas gaisrinis saugumas? Ir t.t.), jos būna pamirštamos. Dėl gipsinių tinkų įvairovės viename objekte gali būti naudojamas ne vienas, o net keli gipsiniai, tačiau skirtingų savybių tinkai.

SKIRTINGO KIETUMO GIPSINIŲ TINKŲ PAVIRŠIUS

Viena aktualiausių savybių eksploatuojant tinkuotas patalpas yra tinko paviršiaus kietumas arba, kitaip tariant, tinko sluoksnio gebėjimas atlaikyti mechanines apkrovas. Tai ypač svarbu tam tikrose specifinėse patalpose, pvz., sporto salėse, visuomeninių patalpų koridoriuose, garažuose, mokyklose ir t.t. Suprantama, ši savybė tampa antraeile, kai tinkuojami paviršiai, kur mechaninių apkrovų tikimybė mažesnė, pvz., lubos ar gyvenamų namų kambariai.

Lengvojo gipsinio tinko MP75 L ir sunkiojo tinko MP75 Diamant paviršiaus kietumas skiriasi mažiausiai du kartus. Jei įprastoje gyvenamojoje patalpoje ši savybė nėra aktuali, tai garaže, kur statomos transporto priemonės (pvz., ne tik automobiliai, bet ir dviračiai), ar visuomeniniuose, komerciniuose pastatuose, kur galimi dideli žmonių srautai (koridoriai, holai, salės ir t.t.) tinkuoto paviršiaus kietumas yra labai svarbus.

GIPSINIS TINKAS – EKOLOGIŠKAS IR NEPALANKUS PELĖSIAMS

Dažnai nepelnytai pamirštama ir kita teigiama gipsinių tinkų savybė – ekologiškumas. Gipsiniai tinkai yra mineralinės kilmės, jų sudėtyje nėra jokių organinių medžiagų. Tai sąlygoja, kad tinkas į aplinką (ypač svarbu gyvenamojoje aplinkoje) neišskiria jokių lakiųjų organinių junginių. Be to, gipsinis tinkas yra nepalanki terpė pelėsio atsiradimui, kadangi pelėsio atsiradimui reikia organinių medžiagų, kurios yra pelėsinio grybelio maistas.

Gipsinis tinkas pasižymi ir pakankamai porėta struktūra ir todėl tinko sluoksnis gali reguliuoti drėgmės rėžimą patalpose, t.y., patalpoje esantį drėgmės perviršį gali absorbuoti ir vėliau, išsausėjus orui, gali sėkmingai jį išskirti taip palaikydamas malonų patalpos klimatą. Taigi, gipsiniai tinkai yra natūrali ir ekologiška medžiaga, gaunama tiesiai iš gamtos.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected]

DAUGIAU INFORMACIJOS