Knauf Knauf

Profiliai sienoms ir pertvaroms

Weiter

Gipso kartono pertvarų populiarumo paslaptis – keli pranašumai, atsiskleidžiantys lyginant jas su įprasta mūrine siena. Visų pirma gipso kartono pertvaros montuojamos pasitelkiant sausosios statybos technologiją, kuri iš darbo eigos eliminuoja visus vadinamuosius „šlapius“ procesus. Konstrukcija surenkama tiesiai statybų aikštelėje iš kelių esminių produktų grupių: metalinių profilių, gipso kartono plokščių, papildomų detalių ir izoliacinių medžiagų. Visą laiką tobulinami sausosios statybos sprendiniai leidžia trumpinti ir lengvinti darbo procesus, mažinti transportavimo bei darbo atlikimo sąnaudas. Be to, tai ne tik pigesnis, bet ir ekologiškesnis sprendimas: gaminant sausosios statybos konstrukcijas sunaudojama mažiau energijos. Taip pat gipso kartono konstrukcijos suteikia ir didelį galimybių spektrą: nesunku išsirinkti sistemą, kuri atitiks jai keliamus garso izoliacinius ar ugniaatsparumo reikalavimus, o mažesnis pertvaros storis, lyginant su plytų ar blokelių sienos „sumuštiniu“, leidžia turėti didesnį patalpos plotą.

Surinkti gipso kartono pertvarą ar sienų apkalą – gana paprasta užduotis, jeigu naudojami tinkami produktai ir laikomasi visų darbo eigos žingsnių. Pradėti visada reikia nuo karkaso: tai iš medinių ar metalinių profilių montuojamas konstrukcijos „stuburas“, prie kurio bus tvirtinamos gipso kartono plokštės. Dažniausiai naudojami plieniniai, cinko sluoksniu dengti profiliai. Juos labai paprasta montuoti, tvirtinti tarpusavyje, pagal poreikius pailginti ar patrumpinti. Pertvarų, sienų ar sienų apkalų karkasuose įprastai naudojami dviejų tipų profiliai: CW (kitaip dar vadinami statramsčiais) ir UW (dar žinomi kaip gulekšniai).

Montuojant pertvarą UW profiliai tvirtinami horizontaliai prie pagrindo, t. y. grindų ir lubų. Taip surenkamas būsimos konstrukcijos perimetras, todėl UW profiliai dar vadinami perimetriniais. Į juos įstatomi ir specialiu kniedikliu tvirtinami vertikalūs CW profiliai, prie kurių montuojamos gipso kartono plokštės. Konstrukcija gali būti vienguba ar dviguba – viskas priklauso nuo pasirinktos sistemos ir pertvarai keliamų reikalavimų.

UA profiliai

Tam tikrais atvejais, kai reikia suformuoti durų angas, ar įrengti plačius praėjimus pertvarose, įrengianti pertvarose sanitarinių prietaisų pakabinimo rėmus, sumontuoti pertvaras be tvirtinimo į lubas, ar pakabinti lubas su padidintu atstumu tarp pakabinimo elementų naudojami specialūs sustiprinti UA profiliai. Jie taip pat pasitelkiami Knauf Cubo, kitaip „patalpa patalpoje“, sistemos karkasui įrengti. Nuo CW ar UW profilių šie profiliai skiriasi storiu – UA profiliai gaminami iš 2 mm plieno skardos ( CW ar UW profilių sienelės storis – 0,6 mm).

Durų ir langų angas iš CW ir UW profilių galima formuoti, kai patalpa žemesnė nei 2,80 m, durų plotis mažesnis nei 0,90 m, o durų varčios masė kartu su apdaila mažesnė nei 25 kg. Jei bent vienas iš nurodytų dydžių viršijamas, prireiks sustiprintų UA profilių. Profilio nugarėlėje yra viena ar dvi eilės perforuotų kiaurymių. Profiliams prie perdangų tvirtinti naudojami specialūs UA kampai ir pagrindui tinkamos tvirtinimo priemonės. Viršutiniuose UA tvirtinimo kampuočiuose paliktos specialios angos elektros instaliacijos laidams. Profilių plotis varijuoja nuo 50 iki 150 mm, ilgis – nuo 2,6 iki 5 m. Tinkamą ilgį rinktis reikėtų atsižvelgiant į numatomą pertvaros aukštį.

UA tipo profiliai tinkami naudoti ir bepakabių lubų karkasuose.

Ilginimas

Nors Knauf vertikalieji profiliai gaminami įvairių ilgių, praktiškai pasitaiko atvejų, kai patalpos aukštis didesnis negu turimų statramsčių ilgis. Tokiu atveju profilius galima pailginti vienu iš keturių jungimo būdų. Nors UA profilius pailginti ir įmanoma, ir galima, specialistai rekomenduoja naudoti vientisus profilius ir, jeigu tai įmanoma, jų nejungti.

Lenkti profiliai

Šiuolaikinių architektų beribė fantazija verčia statybų srities specialistus, produktų ir medžiagų gamintojus bei inžinierius ieškoti būdų, kaip įgyvendinti įmantriausius projektus. Pastaraisiais metais interjero dizaineriai ypač pamėgo elipsines formas ir lenktas linijas. Suapvalinti kampai ar vingiuojančios pertvaros sausosios statybos srityje įmanomos naudojant lenktus profilius.

Išlenkti pertvarą norimu kampu galima metalo žirklėmis, reikiamu atstumu įkerpant UW profilio šoninę briauną, tačiau žymiai paprastesnis, patogesnis ir greitesnis būdas – naudoti specialų lankstų perimetrinį profilį, sudarytą iš smulkesnių, lanksčiai tarpusavyje sujungtų elementų, pvz., Sinus.

Lankstus profilis išlenkiamas reikiamu spinduliu ir tvirtinamas prie statybinio pagrindo. Statramsčiai į jį įstatomi taip pat, kaip į įprastą UW profilį, tačiau atstumas tarp ašių turėtų būti ne didesnis nei 300 mm. Prie taip paruošto karkaso tvirtinamos iš anksto sausu ar šlapiu būdu išlenktos gipso kartono plokštės.

Profiliai sienų apkalos karkasui

Esamų pertvarų apkala – tai gana dažnai atliekant būsto remontą priimamas sprendimas ir patikimas bei patogus būdas, norint pagerinti pertvaros šilumos, garso izoliacijos, akustikos ar ugniaatsparumo rodiklius. Lengvai apdorojamų plokščių danga taip pat suteikia didelių įmantraus interjero dizaino įgyvendinimo galimybių ir, jeigu visi žingsniai buvo atlikti teisingai, garantuoja nepriekaištingai estetiškus paviršius.

Tokie gipso kartono plokščių karkasai klasifikuojami į du pagrindinius tipus: laisvai stovintys arba tiesiogiai prie sienos pritvirtinti. Laisvai stovinčios konstrukcijos atitinka vieną dvigubo karkaso pertvaros pusę. Maksimalūs leistini dydžiai apskaičiuojami pagal apkalos aukštį, gipso kartono sluoksnių skaičių ir gipso kartono tipą. Rekomenduojama, kad profiliai su esama siena nesiliestų.

Tiesiogiai prie sienos tvirtinama apkalos konstrukcija montuojama iš lubų karkasui skirtų CD ir UD profilių. Beje, sausojoje statyboje gana dažnai derinami skirtingų tipų profiliai.

Kadangi gipso kartono karkasinių konstrukcijų variacijų yra tikrai nemažai, tinkamiausią sprendimą galima rasti bet kokiai projektuotojo ar kliento fantazijai įgyvendinti, o nuolat tobulėjančios technologijos skatina rastis vis naujas sistemas. Pertvaroms ar luboms skirti profiliai naudojami taip, kad kuo geriau atliktų savo funkciją bendroje sistemoje, tad paskirtį nurodančius pavadinimus reikėtų vertinti tik kaip orientacinį rodiklį, o ne galutinį nuosprendį.

DAUGIAU INFORMACIJOS