Knauf Knauf

Knauf plytelių klijai

Weiter

Įrengiant įvairios paskirties patalpas, plytelėms skiriamas itin didelis dėmesys, nes tai viena rečiausiai atnaujinamų interjero apdailos medžiagų. Ar galėsite ilgai džiaugtis pasirinktomis plytelėmis, priklausys ne tik nuo jų kokybės bei darbininkų meistriškumo, bet ir nuo pasirinktų plytelių klijų. Ilgesnę nei 80 metų statybinių medžiagų gamybos patirtį turinti Vokietijos įmonė Knauf siūlo naujieną Lietuvoje – aukščiausius standartus ir griežčiausias statybines normas atitinkančius plytelių klijus. Kad klientams būtų lengviau pasirinkti, Knauf sukūrė šešias klijų rūšis, visos jos paženklintos tam tikras kategorijas (normas) atitinkančiomis raidėmis. Žinodami ženklų reikšmes, jūs greitai ir tiksliai galėsite išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį produktą.

C – cementiniai klijai.

1 – standartinės kokybės klijai, kurių sukibimo jėga su pagrindu yra daugiau kaip 0,5 MPa.

2 – didesnius reikalavimus atitinkantys klijai, kurių sukibimo jėga su pagrindu yra daugiau kaip 1 MPa. Jums prireiks šios kategorijos klijų, jei klijuojate didesnio formato (didesnes nei 60x60 cm) plyteles ir (arba) plytelės patirs dideles apkrovas (pavyzdžiui, svorio, temperatūros, drėgmės ir pan.).

S1 – klijų elastingumą nurodantis žymuo. Elastingumo savybė svarbi klojant plyteles ant nestabilių paviršių (medžio ar cemento drožlių plokščių), šildomų grindų arba atliekant darbus lauke.

T – mažesnis slydimas (sieninėms plytelėms ne daugiau kaip 0,5 mm). Šis požymis svarbus klijuojant plyteles ant sienų, ypač – didesnio formato ar sunkesnes.

E – ilgesnė klojimo trukmė. Sušukavus klijus, plėvelė ant jų neužsideda iki 30 minučių. Tai ypač aktualu plytelėmis klijuojant didelius plotus.

F – greitai stingstantys klijai. Aktualu objektuose, kur darbams atlikti skirtas griežtai nustatytas terminas. Klijuojant plyteles F raide pažymėtais klijais, tam tikrais atvejais jas eksploatuoti galima jau po 4 valandų.

Renkantis plytelių klijus, svarbu atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius dalykus:

• plytelių dydį,

• eksploatacijos vietą ir sąlygas,

• plytelių medžiagiškumą,

• darbų atlikimo terminus,

• paviršių, ant kurio bus klijuojamos plytelės.

Panagrinėkime kelis dažniausiai pasitaikančius atvejus

Jūs įrengiate vidaus patalpas ir išsirinkote vidutinio dydžio, neviršijančias 60x60 cm matmenų, gero įgeriamumo keramines ar akmens masės plyteles. Klijuojamas paviršius yra lygus betonas, tinkas ar gipskartonio plokštės, didesnių temperatūros skirtumų nenumatoma. Šiuo atveju jums puikiai tiks Knauf plytelių klijai K1 (klasė C1TE).

K2 plytelių klijus (klasė C2TE) nedvejodami rinkitės tada, kai jūsų pasirinktos plytelės yra įprasto formato, iki 60x60 cm dydžio, patalpoje numatoma temperatūros pokyčių dėl šildomų grindų ar šalčio poveikio arba plytelės turės atlaikyti didesnes apkrovas. Taip būna, pavyzdžiui, garaže ar katilinėje.

Norėdami greitai išklijuoti grindines, net ir labai didelio formato plyteles ar nepermatomo natūralaus akmens plokštes ant lygaus paviršiaus, rinkitės grindų plytelių klijus K3 (klasė C2FES1). Jie puikiai tinka tiek šildomiems, tiek ir lauke esantiems horizontaliems paviršiams (balkonų, terasų grindims), nes dėl skystesnės konsistencijos plytelės padengimas klijais siekia iki 100 procentų. Tai svarbu, nes nelieka ertmių, kuriose galėtų kauptis kondensatas, plytelės atlaiko dideles apkrovas.

Jei klijuojate bet kokio formato plyteles ar nepermatomas akmens plokštes lauke ir jos patirs tiesioginį aplinkos poveikį, pavyzdžiui, plytelės bus po atviru dangumi esančioje terasoje ar balkone, arba fasadą apdailinate klinkerio plytomis ar akmens masės plytelėmis, drąsiai rinkitės ypač elastingus plytelių klijus K4 (klasė C2TS1). Šie klijai nepamainomi ir tais atvejais, kai turimas pagrindas yra nestabilus – įvairios vandeniui atsparios medžio ar cemento drožlių plokštės, vienas plyteles klijuojate ant kitų plytelių. Šie klijai puikiai atlaiko tiek didžiules apkrovas, tiek ir staigius temperatūros skirtumus, todėl laikomi išskirtinių savybių turinčiu Knauf produktu.

Gana populiarus prabangesnių interjerų apdailos sprendimas – stiklo ar keraminės mozaikos plytelės, taip pat permatomo akmens (marmuro, travertino) plytelės ar plokštės. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas bus balti elastingi K5 plytelių klijai (klasė C2TE).

Neretai susiduriama su situacija, kai lauko ar vidaus patalpas reikia skubiai eksploatuoti iš karto įrengus, pavyzdžiui, laiptus, koridorius, sanitarines ar įvairaus pobūdžio komercines patalpas. Pasikliaukite greitai kietėjančiais elastingais plytelių klijais K6 (C2F klasė) ir plytelėmis galėsite naudotis praėjus vos 4 valandoms po klojimo darbų pabaigos.

Norėdami išgauti maksimaliai kokybišką rezultatą, klodami plyteles naudokite visą Knauf produktų liniją – hidroizoliacines medžiagas, gruntą, plytelių siūlių užpildą, silikonus. Kilus klausimų, nedvejodami skambinkite Knauf konsultantams telefonu +370 5 213 2222.

Produktų sąrašas, kuriuos galite naudoti šiems darbams:

K1

K2

K3

K4

K5

K6

Straipsnio PDF failas