Knauf Knauf

Universalus glaistas Super Finish: kam naudoti?

Gausią Knauf glaistų pasiūlą lėmė vis augantys vidaus apdailos kokybei keliami reikalavimai ir neribota užsakovų fantazija. Kad ir kokia būtų interjero dizaino svajonė, Knauf garantuoja, kad jai išpildyti tikrai atras tinkamą produktą. Vis dėlto, lentynoms lūžtant nuo skirtingų gaminių, atsiranda poreikis turėti universalų, lengvai pritaikomą ir kelias problemas iš karto sprendžiantį glaistą. Vienas jų – Q2–Q4 kokybės paviršiaus paruošimo lygiams tinkamas, ant daugybės statybinių pagrindų dengiamas Super Finish glaistas. Nors tai be galo praktiškas ir visapusis produktas, prieš puolant glaistyti patartina geriau susipažinti su jo savybėmis ir pritaikymo galimybėmis.

Weiter

Pagrindinės savybės

Super Finish – paruoštas naudoti glaistas, skirtas visam paviršiui glaistyti. Tai plastiškos, kreminės konsistencijos, ypač lengvai dengiamas ir išlyginamas, paprastai šlifuojamas ir apdorojamas produktas, užtikrinantis puikų paviršiaus paruošimą tolesniems apdailos darbams. Super Finish gaminamas iš dolomito miltelių ir kitų glaisto savybes gerinančių medžiagų – gerą sukibimą ir apdorojimą užtikrina glaisto sudėtyje esantys vinilo rišikliai. Paruoštas paviršius atsparus eksploatacijai.

Naudojimo sritys

Kadangi glaistas Super Finish įprastai naudojamas plonam viršutiniam sluoksniui (0–2 mm storio) padengti, formuojant paviršių pagal Q3 arba Q4 paruošimo lygio standartus, jis labiausiai tinka vidaus patalpų sienoms ir luboms. Produktas gali būti naudojamas gyvenamųjų patalpų, medicinos, mokymo įstaigų, maisto pramonės ir kitos paskirties objektų statybose.

Super Finish laikomas universaliu dėl didelių pritaikymo galimybių. Juo galima glaistyti visus įprastus mineralinius paviršius: stabilius gipsinius, kalkinius, betoninius paviršius, cemento ir kalkių tinkus, gipsinių ar dujų silikato blokelius bei gipso plokštes prieš dažant ar klijuojant tapetus. Super Finish tinkamas ir HRAK tipo gipskartonio plokščių siūlių baigiamajam sluoksniui dengti, vadovaujantis Q2 kokybės paruošimo lygio standartais – tereikia prieš tai jas pripildyti gipsinio glaisto Uniflott arba Fugenfüller . Visi didesni statybinio pagrindo nelygumai ar pažeidimai taip pat turėtų būti iš anksto užtaisyti gipsiniais glaistais (pvz.: Uniflott , Fugenfüller arba Q-Filler ).

Didelis šio glaisto privalumas – ypač paprastas naudojimas. Vientisos konsistencijos medžiagą galima imti tiesiai iš kibiro. Atsižvelgiant į siekiamą rezultatą ir galimybes, glaistyti galima tiek rankiniu būdu, tiek mechanizuotai iki 2 mm storio sluoksniu. Rankiniu būdu jis dengiamas mentele arba voleliu ir išlyginamas ilgu glaistikliu arba glaistymo liniuote, pvz., Flächenspachtel. Pasirinkus mechanizuotą glaistymo būdą – purškiamas beore įranga.

Naudojimo ypatumai

Nors Super Finish pritaikymo būdų gausybe vilioja eksperimentuoti, reikėtų nepamiršti esminių glaisto naudojimo taisyklių. Visų pirma – jokiu būdu negalima jo maišyti su kitomis medžiagomis: tokia savivalė gali nenuspėjamai pakeisti pirmines glaisto savybes ir sutrukdyti pasiekti norimą rezultatą. Prireikus glaistą galima skiesti tik trupučiu švaraus vandens, o prieš naudojimą – gerai išmaišyti.

Glaistymo darbams paruoštas statybinis pagrindas turi būti sausas, laikantis apkrovas, nedulkėtas, be riebalinių sluoksnių ir kitų sukibti trukdančių nešvarumų. Kadangi Super Finish skirtas aukštesnės kategorijos paviršiaus paruošimo lygiui pasiekti, juo nerekomenduojama glaistyti nelygių, ištrupėjusių, nubraižytų ar kitaip mechaniškai pažeistų pagrindų – tokiais defektais reikia pasirūpinti iš anksto, užpildant juos, pvz., gipsiniais glaistais. Tinko paviršių patartina prieš tai nugruntuoti, parenkant produktą pagal pagrindo įgeriamumo rodiklius. Jeigu, tam, kad būtų suformuotas pageidaujamos kokybės lygio paviršius, reikia dar kartą glaistyti, kitą sluoksnį patartina dengti tik ankstesniam visiškai išdžiūvus.

Atidžiai perskaičius techninius produkto lapus, laikantis specialistų rekomendacijų ir atlikus darbus kruopščiai, vietos suklysti nebelieka. Super Finish – ypač paprastas naudoti produktas ir puikaus rezultato garantas.

DAUGIAU INFORMACIJOS