Knauf Knauf

KOMFORTĄ NAMUOSE LEMIA IR AKUSTIKA

Mus supančios aplinkos akustika tiesiogiai veikia mūsų sveikatą – jei ji prasta, galime jausti galvos skausmą ir nuolatinį nuovargį. Ilgainiui, jei gyvenimo kokybę menkinančių priežasčių nepašaliname, pradedamas jausti ir išsiblaškymas, susierzinimas, nuolatinis nesugebėjimas susitelkti ir sukoncentruoti dėmesio. Dėl šios priežasties apie patalpų akustiką būtina pagalvoti ne tik įrengiant viešosios paskirties pastatus, bet ir privačiam gyvenimui skirtus privačius namus ar butus.

Weiter

Problemos išryškėja per vėlai

Akustikos problemos išryškėja tik pradėjus eksploatuoti patalpas. Dėl patalpos medžiagiškumo ir geometrijos gali susidaryti neplanuoti garso atspindžiai, kurie stipriai sumenkina patalpų akustinį komfortą. Kartais dėl tam tikro patalpų plano garsas geriau girdimas gretimose ar net kito aukšto patalpose nei tose, kur jis sklinda. Pavyzdžiui, interjere, kuriame vyrauja stiklas, metalas, betonas, įrengiami didžiuliai vitrininiai langai ir nėra pakankamai garsą sugeriančių paviršių. Tokiose erdvėse garsas atsimuša nuo jo nesugeriančių paviršių, dėl to gali atsirasti aidėjimas, o pašnekovams bus sunkiau girdėti ir suprasti vienas kitą. Dėl šios priežasties, net moderniausia garso ir vaizdo aparatūra gali nebedžiuginti naujųjų šeimininkų.

Sprendimas – perforuotos plokštės

Tad ko imtis, jei jau įrengus namus paaiškėja, kad akustika juose netenkina? Gera žinia, nebūtina nei kabinti ant sienų kilimų ar storiausių užuolaidų, nei ardyti sienų ar lubų dangos. Yra kur kas šiuolaikiškesnės, paprastesnės ir efektyvesnės priemonės. Viena jų – įvairių perforacijos tipų gipso kartono plokštės, populiariai dar vadinamos akustinėmis plokštėmis. Jos gali būti montuojamos ant įprasto gipso kartono konstrukcijų metalinio karkaso. Perforacijos tipas parenkamas pagal tai, kokių akustinių ypatybių norite ir, žinoma, pagal vaizdą. Už akustinių plokščių visada būtina numatyti izoliacinį sluoksnį, kad akustinis efektas būtų dar geresnis. Akustinių plokščių antra pusė yra dengta specialiu audiniu, kuris pagerina akustiką ir neleidžia pro perforaciją matyti karkaso, taip pat apsaugo izoliacinį sluoksnį nuo byrėjimo ir dulkėjimo.

Taip pat galima rinktis ir specialius, jau paruoštus pakabinamus akustinius sienų panelius, kurie standartiškai yra balti, labai greitai ir paprastai sumontuojami per keliasdešimt minučių, nereiks net išnešti baldų. Ant panelių galima atspausdinti foto tapetą ar nuotrauką ir taip jiems suteikti individualumo.

Kaip paprastai paaiškinti akustinių plokščių poveikį? Šiose plokštėse yra daugybė mažų atitinkamos formos skylučių. Dalį į jas patekusio garso sugeria minkštas izoliacinis sluoksnis, kita dalis garso išsklaidoma ir jau su kita energija grįžta į patalpą. Todėl dingsta ir blogos akustikos problema.

Akustinio tinko pranašumai

Nestandartinėse, paveldosaugininkų saugomose, išskirtinėmis architektūrinėmis ypatybėmis pasižyminčiose erdvėse įvairių perforacijų gipso kartono plokštės gali būti netinkamas sprendimas. Tokiu atveju siūloma rinktis kitą gaminį – akustinį tinką. Ši garsą absorbuojanti medžiaga yra nedidelio tankio, neglotnaus paviršiaus ir porėtos struktūros. Akustinis tinkas dažniausiai naudojamas luboms ir viršutinei sienų daliai tinkuoti.

Gera vidaus akustika gali smarkiai pagerinti gyvenimo kokybę ir žmogaus savijautą. Todėl galvodami apie naują gyvenamąją ar darbo vietą įvertinkime ir akustikos aspektą: ar tose patalpose bus gera gyventi ar dirbti, ar neblaškys sklindantis aidas? Juk šiais laikais tokioms problemoms paprasta užkirsti kelią kokybiškomis priemonėmis.

DAUGIAU INFORMACIJOS