Knauf Knauf
Atgal

„Knauf“ - projekto „Išmanusis Miestas III“ rėmėjas

„Knauf“ - projekto „Išmanusis Miestas III“ rėmėjas
  • ismanusis miestas 5
  • ismanusis miestas 4
  • Ismanusis miestas 3
  • ismanusis miestas 2
  • Ismanusis miestas 2

Lapkričio 17 d. Lietuvos architektų sąjungos rūmuose Žurnalas „Structum“ pristatė projektą „Išmanusis miestas III“, kuriuo siekiama įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus estetizuoti šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti ir sukurti bei pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai.

Renginyje idėjomis, kaip sukurti modernią Lietuvą, ir savo patirtimi bei mintimis, kaip naujam gyvenimui prikelti apleistas rajonų teritorijas, kuriose gyventi būtų prasminga ir patogu, dalijosi architektai, savivaldybių atstovai, projekte dalyvaujančių aukštųjų mokyklų komandos bei projekto rėmėjai.

Projekto pristatymo metu įmonė „Knauf“ studentams pristatė aukštos kokybės vidaus apdailos produktus ir sistemas, apimančius patalpų garso izoliacijos ir akustikos užtikrinimą bei sausosios statybos sistemas šlapių patalpų įrengimui. Visus šiuos novatoriškus sprendimus studentų komandos turės galimybę panaudoti rengdami projektinius pasiūlymus.

Renginyje, Ukmergės, Jonavos, Akmenės ir Šiaulių rajonų savivaldybių merai ir vyriausieji architektai pristatė teritorijas, kurių rekonstravimo idėjų kūrimą patikėjo į Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų rankas. KTU, VDA, VGTU, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technologijos universiteto Menų kambario, Klaipėdos universiteto, VDA Kauno skyriaus ir Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai ir komandų vadovai parodė, jog jaunoji karta trokšta įgyvendinti idėjas, padėsiančias Lietuvos miestams tapti patrauklesniais ir savo infrastruktūriniais bei architektūriniais sprendimais prilygti didžiausiems pasaulinio lygio projektams.

„Išmanios technologijos miestuose leidžia pagerinti gyvenimo kokybę, leidžia pamatyti kaip miestai vystosi, keičiasi ir kokias problemas jie turi. Miestas turi tapti patraukliu, kad iš jo žmonės nebėgtų, kad grįžtų, o tam reikia didelio išmanumo“, – teigė Vilniaus miesto vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis, pakvietęs studentus drąsiai mąstyti apie projektuojamųjų rajonų ateitį, miestų identitetą ir savitumus.

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktoriaus Mariaus Narmonto teigimu, išmaniuosius miestus kiekvienas supranta kitaip: „Išmanusis miestas yra labai didelis iššūkis, su kuriuo susiduria visas pasaulis – jį bandoma sugrąžinti žmonėms ir projektuoti taip, kad miestas būtų skirtas visuomenei, o sporto infrastruktūra gali suteikti jam patrauklumo. Miestas turi būti patogus, saugus ir mielas gyventi – išmaniojo miesto sąvoka, ko gero, į tai ir susiveda“.

Konkurso „Išmanusis miestas III“ dalyvių išradingumui bei minčių brandumui pasireikšti skiriamos 5 teritorijos keturiose – Akmenės, Jonavos, Ukmergės ir Šiaulių rajonų – savivaldybėse. Įdomiausias konkurso aspektas – tikimybė, kad geriausi ir išmaniausi teritorijų pritaikymo šiuolaikiniam gyvenimui studentų projektai bus įgyvendinti tikrovėje. Projektų vertinimo komisiją sudaro miestų planavimo, architektūros ir aplinkotvarkos srityse profesinių aukštumų pasiekę specialistai.