Knauf Knauf
Atgal

8 gipsinio tinko pranašumai

8 gipsinio tinko pranašumai

Jei statote naują namą ar remontuojate seną būstą – anksčiau ar vėliau turėsite apsispręsti, kurių patalpų sienas dažysite, kurias klijuosite tapetais, o kurias klosite plytelėmis. Vis dėlto, kad ir kokias apdailos medžiagas pasirinktumėte, geram rezultatui visada reikės tinkamai paruošto paviršiaus, o tam didelę įtaką daro atsakingai pasirinktas tinkas. Mes siūlome rinktis gipsinį tinką ir pateikiame 8 priežastis kodėl:

1. Natūrali medžiaga

Gipsas – karjeruose kasama natūrali ekologiška medžiaga, plačiai naudojama įvairiose srityse. Puikiai iš medicinos žinomas pavyzdys – gipsiniai įtvarai. Gipsinio tinko pH yra artimas žmogaus odos pH, todėl jis nedirgina odos, be to, yra bekvapis ir neturi galinčių sukelti alergiją metalo oksidų, taip pat – jokių kitų kenksmingų organinių junginių. Rozenheimo statybos biologijos instituto specialistai atliko „Knauf“ gipsinio tinko poveikio sveikatai bei aplinkai bandymus ir patvirtino, kad jį galima naudoti be jokių apribojimų.

2. Mažas šiluminis laidumas

Lyginant su kalkių cemento tinkais, gipsinis tinkas pasižymi geresnėmis šiluminėmis savybėmis. Juo padengto paviršiaus temperatūra yra artima patalpos temperatūrai, todėl paviršius yra šiltas, jį malonu liesti. Mažas medžiagos šilumos laidumas lemia ir mažesnius šilumos nuostolius, o tai padeda taupyti šildymui naudojamą energiją.

3. Mažos medžiagos sąnaudos

Gipsinio tinko sąnaudos, lyginant jas su kalkių ir cemento mišiniais, yra beveik perpus mažesnės. Jis patikimai sukimba su paviršiais, dėl medžiagos lengvumo mažiau apkraunamos pastato konstrukcijos. Todėl gipsiniu tinku galima tinkuoti ne tik sienas, bet ir lubas: tinko sluoksnis išlieka patikimai sukibęs su lubų pagrindu, neatsisluoksniuoja, nenukrinta žemyn.

4. Tvirtas ir elastingas

Gipso mišinį sumaišius su vandeniu, prasideda kristalizavimosi reakcija, kurios metu sunaudojamas skiedinyje esantis vanduo. Kietėdamas mišinys nepraranda tūrio, beveik neslūgsta, yra elastingesnis ir netrūkinėja. Tokiu tinku galima tinkuoti storesniu sluoksniu nei naudojant kalkių ir cemento ar polimerinius mišinius. Tuo tarpu lyginant sieną cementiniais tinkais, smulkių įtrūkimų išvengti nepavyks, ypač storesnio sluoksnio vietoje. Be to, gipsinis tinkas toks tvirtas, kad netrupės ir nebyrės, net kai į sieną arba lubas prireiks įkalti vinį.

5. Nebūtina glaistyti

Atsižvelgiant į tinko tekstūrą, gipsiniu tinku padengtas paviršius gali būti nuostabiai lygus arba išraiškingai grublėtas. Tačiau norint lygaus ir glotnaus paviršiaus, gipsiniu tinku galima jį paruošti net be glaistymo: ta pačia medžiaga paviršius ir užtinkuojamas, ir praglaistomas. Jei sienos bus klijuojamos tapetais, tokio paviršiaus paruošimo tikrai pakaks. Na, o jei vis dėlto sienos bus dažomos itin glotnaus paviršiaus reikalaujančiais dažais,- glaisto ir darbo, o kartu ir išlaidų – reikės kur kas mažiau. Beje, gipsiniu tinku galima tinkuoti visus stabilius vidaus patalpų paviršius, net polistireninio putplasčio statybinius blokelius!

6. Greitas džiūvimas

Gipsinis tinkas greitai džiūsta: maždaug po 10 – 14 dienų (priklauso nuo patalpų temperatūros, drėgmės ir vėdinimo) sienas jau galima dažyti arba klijuoti tapetais. Greičiau atlikta apdaila pagreitina ir patį maloniausią – įsikėlimo – etapą. Kad būtų dar greičiau, darbus galima atlikti mašininiu būdu.

7. Tinka visom patalpom

„Knauf“ gamina daugybę skirtingiems vartotojo poreikiams tinkamų gipsinio tinko rūšių: kietus ir atsparius smūgiams, grublėtus, palengvintus, skirtus priešgaisrinėms sistemoms arba tinkamus užtinkuoti sienose ar lubose įrengtas šildymo ar šaldymo sistemas.

„Knauf“ gipso tinkais galima tinkuoti visas vidaus patalpas, taip pat ir vonios kambarį, virtuvę, palėpę ar rūsį. Savo asortimente turime ir galime pasiūlyti ir specialiuosius tinkus.

„MP75 Diamant“ išsiskiria didesniu paviršiaus kietumu, todėl labai tinka intensyviai naudojamoms patalpoms, pavyzdžiui, mokyklose ar darželiuose.

„MP75 G/F“ lengvasis gipso ir kalkių tinkas, ypač tinka sienoms ir luboms tinkuoti, kuriose montuojamos kapiliarinės šildymo ar vėsinimo sistemos.

„Vermiplaster“, pasyviosios gaisrinės saugos tinkas. Naudojamas jei reikia pagerinti esamų konstrukcijų priešgaisrinius reikalavimus. Galima tinkuoti tiesiog ant plieninių konstrukcijų.

8. Gerina mikroklimatą

Perteklinę oro drėgmę, kuri susidaro kvėpuojant, prausiantis duše, gaminant maistą, skalbiant, gipsas sugeria bei sulaiko, o kai oras patalpoje išsausėja – išskiria ją atgal, natūraliai reguliuodamas patalpų mikroklimatą.

Paviršių paruošimo lygiai

Kalbant apie sienų lygumą – dažnai užsakovui ir meistrui gana sunku rasti bendrą sutarimą, nes abi pusės turi skirtingą „lygių sienų“ suvokimą. Todėl mes įdiegėme paviršių paruošimo lygių standartą Q1–Q4. Jis nusako, kokio glotnumo siena turėtų būti, norint ją tinkamai paruošti vienai ar kitai apdailos rūšiai. Taip užsakovui lengviau susikalbėti su darbus atliekančiais specialistais, o šiems – geriau suprasti, kokio lygumo ir glotnumo paviršiaus iš jų reikalaus užsakovas. Tarkim, Q1 – paties rupiausio sienos paruošimo lygio –užtenka plytelėms ar dekoratyviniam akmeniui klijuoti. Q2 lygiu paruoštas paviršius puikiai tinka dengti dekoratyviniu tinku ar klijuoti gruoblėtus pluoštinius tapetus. Q3 lygis, galima sakyti, – mūsų kasdienė klasika. Juo parengtas sienas galima dažyti matiniais dažais ar klijuot tapetais. O aukščiausias – Q4 – lygis garantuoja visišką paviršiaus glotnumą ir lygumą. Jis tiks, jei planuojate sienas dažyti blizgiais dažais.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected] .

„Knauf” straipsnis publikuotas Statyk žurnale 2016 vasario mėn. Pilną žurnalo straipsnį galite rasti čia.