Knauf Knauf

Knauf biuro interjeras Vilniuje

Weiter

Knauf biuro interjeras Vilniuje

Tarptautinės įmonės Knauf biuras (270 kv. m) buvo kuriamas hibridiniu principu – kaip reprezentacinis salonas (angl. showroom) ir kaip ergonomiška darbo aplinka. Suprojektuotas estetiškas, lankytojus edukuojantis interjeras, kuriame matomi gausiai pritaikyti Knauf sausosios statybos bei akustiniai sprendiniai. Naujo biuro interjere varijuojama skirtingomis produktų paviršių tekstūromis ir spalvomis.

Darbuotojams skirtoje atviro tipo erdvėje sukurta žaisminga perforuotų gipso kubų kompozicija, papildyta šviesos bei augalų akcentais. Iššūkių ir ypač sudėtingų techninių sprendimų nepabūgusi Knauf suburta komanda kartu su architektais puikiai įgyvendino interjero viziją, kurioje atskleidžiamos naujos akustinio gipso dizaino galimybės.

Visi kubai lankstyti iš atskirų Cleaneo akustinių gipso plokščių. Tam, kad kubų briaunos būtų gražios ir aštrios, kiekvieno kubo matmenys buvo skaičiuojami atskirai, atsižvelgiant į plokštės perforaciją. Juodo lubų pagrindo ir baltų kubų kontrastas sukuria erdvėje kabančių geometrinių elementų vaizdą. Nemažai pastangų prireikė ir juodai nudažyti sieną iš akustinių perforuotų Cleaneo plokščių su Random Rectangular RE perforacija, kur rangovai turėjo papildomai nudažyti kiekvieną perforacijos akutę. Biuro patalpų sienas puošia „Heradesign“ medžio plaušo plokštės, atliekančios tiek estetinę, tiek akustinę funkciją. Dažyti ir klijuoti Heradesign medienos plaušo plokštes ant sienų pagal architektų sukurtas kompozicijas taip pat buvo sudėtinga, nors gautas puikus rezultatas viską pranoko.

Pastato funkcija: Daugiafunkcis biuras – darbo vietos ir reprezentacinė erdvė.

Papildoma informacija: Modernus Knauf biuras kviečia žvelgti į ateitį ir kurti pasauliui, kuriame gyvename. Išskirtiniam interjerui pasiūlyti architektų sprendimai, kuriuose praktiškumas dera su estetika.

Statybos užduotis: Knauf biuro interjeras projektuotas kaip daugiafunkcis, siekiant reprezentuoti įmonę, jos filosofiją ir sujungti darbo bei reprezentacinę erdves, pasitelkiant Knauf medžiagas ir produktus. Kitas interjero tikslas – atskleisti naujas perforuoto gipso pritaikymo moderniame interjere galimybes.

‎‎Sprendimas: Kiekvienoje erdvėje naudotos skirtingos Knauf medžiagos, o detalės atlieka ne tik estetinę, bet ir reprezentacinę funkciją.

Adresas: Konstitucijos pr. 29, Vilnius

Informacija parengta: 2023 m.

CW profiliai – C formos profiliai, skirti gipso kartono konstrukcijoms montuoti. Dažniausiai naudojami pertvarų konstrukcijų, sienų apkalų ir lubų sistemų montavimo darbams. Profilių nugarėlėje kas 50 cm yra „H“ raidės formos perforaciniai įspaudai, kuriuos statybos vietoje galima atverti ir per juos perkišti mažesnius vamzdžius, kabelius ir laidus. Esant skirtingo ilgio šoninėms dalims, profilius galima jungti – sudėti vieną į kitą. Skardos storis – 0,6 mm.

UW profiliai – U formos profiliai, skirti lubų ir sienų karkasams montuoti. Tvirtinami kaip perimetriniai profiliai prie esamų konstrukcinių elementų (sienų, grindų ir lubų) arba naudojami kaip CW ir UA profilių jungiamasis elementas. Su perforuota nugarėle, todėl juos paprasčiau tvirtinti mūrvinėmis, nes nereikia papildomai matuoti atstumo. Skardos storis – 0,6 mm.

CD profiliai – C formos profiliai, skirti lubų ir sienų apkalos sistemoms. Naudojami kaip pagrindiniai ir montavimo profiliai pakabinamų lubų konstrukcijose, taip pat kaip vertikalūs statramsčiai sienos apkalai montuoti. Skardos storis – 0,6 mm.

UD profiliai – U formos profiliai vidaus darbams, naudojami kaip perimetriniai profiliai prie esamų konstrukcinių elementų (sienų, grindų ir lubų) montuoti. Su perforuota nugarėle, atstumai tarp kiaurymių yra maždaug kas 80 cm, paprasčiau tvirtinti mūrvinėmis. Dirbant su perimetriniais profiliais, geriausia naudoti skardos žirkles. Jungimo su montavimo profiliu būdas pasirenkamas atsižvelgiant į sistemą. Skardos storis – 0,6 mm.

Blue – labai atspari, paprastai ir lengvai montuojama gipso kartono plokštė, skirta vidaus darbams. Kadangi yra didesnės masės, užtikrina geresnę garso izoliaciją, nedidinant pertvarų pločio. Yra tvirtesnė už standartinę plokštę, atspari drėgmei, pritaikoma visų tipų patalpoms. Puikiai tinka priešgaisrinėms gipso kartono sistemoms įrengti. Gali būti lenkiama, todėl tinka patiems įvairiausiems dizaino sprendimams. Ekologiška, gaminant nenaudojama kenksmingų medžiagų. Plokštės tipas – DFH2IR.

Cleaneo UFF – perforuota akustinė gipso kartono plokštė su specialiomis UFF briaunomis. Viena plokštės pusė padengta kartonu, kita – juodu arba baltu plaušiniu. Pagal specialų užsakymą antroji pusė gali būti ir be plaušinio. Specialios skersinės ir išilginės plokštės UFF briaunos leidžia lengvai išlygiuoti perforuotas plokštes su ištisine perforacija. Taip yra dėl to, kad dėl tikslių plokščių matmenų automatiškai susidaro tinkamas atstumas tarp perforacijos kiaurymių. Briaunos gruntuotos gamykloje, todėl plokštes galima sumontuoti lengviau ir greičiau. Cleaneo UFF galima lenkti.

Contur – akustinė, segmentinė gipso kartono plokštė su paslėptu tvirtinimu, skirta montuoti į surenkamųjų lubų konstrukciją. Gerina patalpos akustiką, garso sugertį, padeda įrengti individualią patalpos apdailą. Naudojant modulines akustines lubas, atsiranda galimybė sukurti vientisą akustinių lubų plokštumą, kuri prireikus gali būti demontuojama. Danoline Contur akustinėms modulinėms luboms būdingas nedidelis montavimo gylis (iki 63 mm), todėl jos idealiai tinka įrengiant pakabinamas lubas renovacijos projektuose.

Architekto Žygimanto Gudelio komentaras

Anot Knauf biuro interjerą projektavusio architekto Žygimanto Gudelio, šis interjeras – tai įmonės atstovaujamos produkcijos parodomosios bei ergonomiškos darbo erdvių sintezė.

„Būtent erdvių daugiafunkciškumas buvo tas raktas, kurio idėja gimė diskutuojant su klientu. Kartu norėjosi ir kaip įmanoma geriau išnaudoti Knauf pristatomą produkciją. Stengėmės įsijausti į kiekvieną medžiagiškumą ir padėti jam suskambėti interjere. Kai paruošėme koncepciją pristatančias vizualizacijas, klientas su rangovais iš karto ėmė ieškoti sprendimų, kaip viską įgyvendinti. Projektavimas vyko įsiklausant vieniems į kitus, išsaugant darnią mūsų ir kliento sinergiją, kuri ir užtikrino sklandžią proceso eigą“, – pasakoja architektas.

Pasak jo, kuriant šį interjerą ir išryškinant įmonės atstovaujamos produkcijos medžiagiškumą bei estetiką, vadovautasi neutralumo principu.

„Interjere dominuoja perforuotas gipsas, jo kuriamas žaismingumas. Siekėme, kad skirtingų formų ir dydžių perforacijos užburtų lankytojus ir leistų jiems akimirkai pasinerti į vizualią kelionę. Nemažai iššūkių kilo rengiant brėžinių dalį, nes kas kelis metrus kiekvienas interjero elementas turėjo būti rišamas prie naujo statmens. Atitinkamai ir rangovams reikėjo nemažai pastangų, žymintis atskaitos taškus. Galima sakyti, kad mes prisitaikėme ir savo sprendiniais atkartojome pastato formos lenktumą“, – šypsosi Žygimantas Gudelis.

UAB „Tonas“ statybų vadovo Sauliaus Vilkelio komentaras

Statybų vadovas Saulius Vilkelis pasakoja, kad „Knauf“ biuro įrengimo darbai vyko sklandžiai ir pagal planą. Tačiau net ir čia teko susidurti su akustinių lubų įrengimo iššūkiu.

„Įdomiausia ir sunkiausia biuro įrengimo dalis buvo akustinės lubos. Reikėjo pasukti galvą, kaip pritvirtinti erdvinius akustinius „kubus“ prie lubų, kuriose išvedžiota daugybė inžinerinių tinklų ir vamzdynų. Tarėmės su „Knauf“ specialistais ir visi kartu radome geriausią sprendimą, tinkamą klientui ir įgyvendinamą technologiškai“, – apie akustinių lubų montavimą pasakoja UAB „Tonas“ statybų vadovas.

DAUGIAU INFORMACIJOS