Knauf Knauf

Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras

Kaunas, Lietuva

Weiter

Profesinio rengimo centro Kaune statybos panaudojant KNAUF medžiagas.

Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras veiklą pradėjo 1986 metais.

Nuo pirmos dienos centre ruošiami įvairūs specialistai: suvirintojai, mūrininkai, apdailininkai, staliai, pastatų restauratoriai, šiltintojai ir kt. Viešoji profesinio mokymo įstaiga teikia ne tik pirminį, bet ir tęstinį profesinį mokymą studijuojantiems jaunuoliams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

test

Pastato funkcija

Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras yra vieta, į kurią susirenka žinių ir amato norintys įgyti jaunuoliai iš Kauno ir aplinkinių miestų. Profesinio rengimo centro tikslas – būti funkcionaliu ir ilgaamžiu mokymosi centru, kuriame būsimieji specialistai gautų teorinių žinių ir turėtų galimybę įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Statybos užduotis

Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro patalpos pasižymi išskirtinėmis detalėmis ir funkcionaliu išplanavimu – čia įrengtos ne tik mokymosi klasės, bet ir darbų kabinetai, sandėliai, medžiagų laikymo ir jų apdirbimo kambariai. Visos jos turėjo būti atnaujintos ir pritaikytos patogesniam naudojimui. Atliekant pastato modernizavimo darbus buvo svarbu atsižvelgti į istorinę centro praeitį ir prie jos pritaikyti šiuolaikines technologijas.

Sprendimas

Atliekant pastato renovavimo darbus, šiuolaikiniai sprendimai buvo derinami su tradicinės statybos elementais ir metodais. Tai sukėlė papildomų reikalavimų, kadangi teko atsižvelgti į senosios statybos linijas, kurių didelio masto pastatų atnaujinimo darbuose retai pasitaiko. Geriausiam rezultatui pasiekti buvo naudojama plati KNAUF statybinių medžiagų gama: metaliniai pertvarų ir lubų profiliai, gipskartonio plokštės, gipso mišinys KNAUF MP 75, surenkamos 600x600 laminuotos lubų plokštės.

Informacija paruošta 2014-11-07

Papildoma informacija

Pravėrus atnaujinto 2700 kv. m. Socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro duris, akis patraukia ne tik interjero, bet ir eksterjero pokyčiai. Remonto metu buvo perdažytas pastato fasadas, apšiltintas stogas bei cokolis, įrengta nauja stogo konstrukcija, pakeisti langai. Šviesos srautui padidinti įstatyti stoglangiai, pastato viduje sumontuotas liftas, atlikti kiti vidaus apdailos darbai.

Adresas

Kalantos g. 80, LT-52364, Kaunas.

Statybų metai

2013 m.

Informacija apie naudotus produktus

Sausas gipsinis mišinys MP 75 skirtas įvairioms patalpoms, kuriose normalus oro drėgnumas. Lengvas, elastingas, paprastas lyginti ir dirbti, didelė tinkavimo sparta, sutaupytos sąnaudos ir laikas – tai pagrindiniai šio tinko pranašumai. Mažiausias tinko sluoksnio storis yra 8 mm, skirtas dirbti mašininiu būdu.

Statybos vadovo, įmonės YIT Kausta atstovo Kazio Gurevičiaus komentaras:

Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro atnaujinimo ir modernizavimo darbams vadovavęs Kazys Gurevičius drauge su projekto komanda statybų metu įgyvendino daug užduočių: atnaujino pastato fasadą, apšiltino ir įrengė iki tol neeksploatuotą palėpę, padidino ir sukūrė naujas erdves, atliko kitus darbus.

„Ypač aukštos kokybės statybinių medžiagų reikėjo stogo apšiltinimo ir vidaus patalpų apdailos darbams. O daugiausia laiko ir darbo sąnaudų atėmė po gaisro neeksploatuotos palėpės įrengimas: keitėme konstrukciją ir stogo dangą, specialiomis, aukštus gaisrinės saugos reikalavimus užtikrinančiomis medžiagomis apšiltinome palėpę. Būtent šiems darbams ir buvo naudojami Knauf gaminiai. Įmonės specialistai organizavo kelis seminarus ir konsultavo parenkant konstruktyvų sprendimus, įrengiant techninius mazgus. Profesionalų patarimų prireikė vidaus apdailos darbams naudojant gipsinį tinką MP75 . Kadangi atskirose vietose tinko storis siekė 7 cm, konsultavomės su Knauf specialistais, kaip nepažeidžiant gamintojo reikalavimų užtinkuoti gipsinį glaistą „šlapias ant šlapio“ būdu. Viskas pavyko puikiai“, – darbų eigą apibūdino AB „YIT Kausta“ statybos vadovas Kazys Gurevičius.

DAUGIAU INFORMACIJOS