Knauf Knauf

Druskininkų vandens parkas

Druskininkai, Lietuva

Weiter

2006 metais pačiame Druskininkų centre atidarytas naujas ir itin modernus Druskininkų vandens parkas.

2006 metais pačiame Druskininkų centre atidarytas naujas ir itin modernus Druskininkų vandens parkas. Netradiciniais architektūriniais sprendimais ir moderniomis užsienyje įgyvendintomis idėjomis išsiskiriantis vandens pramogų kompleksas traukia ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Vandens parke esančioje pirčių erdvėje įrengta per 22 pirčių, vandens pramogų erdvėje suprojektuoti įvairaus aukščio nusileidimo kalneliai, baseinai, veikia kitos pramogos.

Naujasis vandens pramogų parkas įkurtas senosios, daugiau kaip 200 mineralinio vandens vonių turėjusios, fizioterapijos gydyklos pastate.

test

Pastato funkcija

Druskininkų vandens parko funkcija – patogus ir modernus pramogų centras, pritaikytas įvairaus amžiaus žmonėms. Norint sukurti ypač modernią ir aktyvioms pramogoms pritaikytą laisvalaikio leidimo vietą, projektuotojai nesilaikė nusistovėjusių tendencijų ir vyraujančių madų. Kadangi Druskininkų vandens parke po vienu stogu įsikūrė vandens pramogos, pirtys, konferencijų salės, viešbutis, SPA centras, barai, restoranai ir net naktinis klubas, pastatas pareikalavo netradicinių apipavidalinimo ir erdvių projektavimo sprendimų.

Statybos užduotis

Vandens parko statybos darbams buvo keliami aukščiausi reikalavimai. Daugiausiai dėmesio buvo skiriama pažeidimams atsparioms ir ilgaamžiškumu pasižyminčioms medžiagoms. Atsižvelgiant į pastato praeitį ir dabartines funkcijas, užsakovai viso statybų proceso metu reikalavo nepažeisti dar senosios gydyklos funkcionavimo metu įrengtų saugumo priemonių.

Sprendimas

Estetiška, bet tuo pačiu saugi vidaus apdaila, kokybiškos medžiagos ir nepriekaištingai atliktas darbas – visa tai padėjo pasiekti statybinių medžiagų gamintojo Knauf produkcija. Pritaikytos naudoti patalpų viduje ir galinčios atlaikyti didelę drėgmę bei temperatūrų svyravimus AQUAPANEL® Cement Board Indoor plokštės buvo optimaliausias pasirinkimas.

Druskininkų vandens parkas

Papildoma informacija

Šiandien Druskininkų vandens parkas – tai 23 000 kv. m. ploto pramogų oazė. Vienu metu komplekse gali pramogauti apie 1500 svečių. Skaičiuojama, jog vienu metu visame parke yra apie 3000 kub. m. vandens, vidutinė temperatūra siekia 29-31 laipsnį šilumos, o baseinuose lankytojai mėgaujasi 29 laipsnių šilumos vandeniu. Požeminėje komplekso dalyje lankytojų patogumui įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, vienu metu galinti sutalpinti 160 automobilių.

Adresas

Vilniaus alėja 13, Druskininkai 66119

Statybų metai

2004-2006

Parengimo data

2015 m. vasario 4 d.

Informacija apie naudotus produktus

Vidaus darbams buvo pasirinktas analogų neturintis Knauf gaminys - cementinės plokštės vidaus darbams AQUAPANEL® Cement Board Indoor . Tai vandeniui ir agresyviems aplinkos veiksniams atspari medžiaga, dažniausiai naudojama rengiant vonias, baseinus, pirtis, vandens pramogų zonas. Patikrinta ir iš aukščiausios kokybės medžiagų gaminama plokštė itin lengvai pritaikomas įvairiose patalpų vietose.

Architekto Kęstučio Kisieliaus komentaras

„Vandens pramogų parkams keliami aukščiausi eksploatacijos reikalavimai. Iš patirties galiu pasakyti, jog pagal vieno kvadratinio metro statybos kainą, tai yra vieni brangiausių pastatų. Vandens parko vidaus klimatas specifinis – padidintas šilumos ir drėgmės režimas. Dėl to, netgi esant intensyviam vėdinimui, vyksta metalo korozija, susidaro pelėsių ir grybelio pavojus.

Dėl higienos reikalavimų, patalpų apdaila turi būti atspari intensyviam valymui cheminėmis priemonėmis. Taigi, pagrindinis reikalavimas -statinio ilgaamžiškumas agresyvioje aplinkoje ir esant dideliems temperatūros svyravimams“, - apie projektą pasakojo architektas Kęstutis Kisielius.

Dalis vandens pramogų parko buvo įrengta rekonstravus esamus buvusių vandens gydyklų pastatus. Architektas pabrėžė, kad dėl ribotų apkrovų ant esamų konstrukcijų nebuvo galima naudoti tradicinių statybinių medžiagų, tokių kaip mūras ir betonas: „Parenkant projektinius sprendinius teko ieškoti ilgaamžių, lengvų, atsparių drėgmei, higieniškų ir tuo pačiu šiuolaikinius technologinius reikalavimus atitinkančių statybinių medžiagų.“

Statyboje naudotos AQUAPANEL® Cement Board Indoor plokštės – pagrindinė drėgmei atsparių atitvarų medžiaga. Pasak K. Kisieliaus, tai vienintelė medžiaga, kuri atitinka vandens parko ir ypač pirčių zonos patalpų įrengimui keliamus reikalavimus. Be to, tai higieniška ir technologiškai patogi naudoti medžiaga, tinkama neribotam apdailos asortimentui.

DAUGIAU INFORMACIJOS