Knauf Knauf

Berlyno karališkieji rūmai

Weiter

Sudėtingai logistikai – Mixmobil įranga

Berlyno karališkieji rūmai atstatyti išlaikant istorinį autentiškumą, bet naudojant modernias konstrukcijas.

Grindų konstrukcijai keliami reikalavimai: patikimumas ir galimybė įrengti grindis su instaliaciniu pogrindžiu. Didžiąjai grindų ploto daliai buvo pasirinkta pakeltųjų grindų sistema su liejamu kalcio sulfato mišinio FE80 sluoksniu. Beveik 26000 m² grindų plotui įrengimui ši konstrukcija pasirinkta ne tik dėl greito statybų tempo ar didelio patvarumo, bet ir ilgaamžės kokybės.

Nuotraukos: Štefanas Falkas

Statybos užduotis

Berlyno karališki rūmai atstatomi išlaikant istorinį autentiškumą, bet naudojant modernias konstrukcijas. Rūmų atstatymo darbams keliamas griežto statybos darbų grafiko reikalavimas. Tad įrengiant grindų konstrukcijas ir dangas, pirmiausia buvo atsižvelgta ne į istorinį autentiškuma, bet į tai, kad įrengiant 92400 m² bendro ploto pastatą, reikia įvertinti ir atskirų patalpų dydį, griežtą darbų atlikimo tvarkaraštį ir numatomas itin dideles eksploatacines apkrovas.

Ypatingi iššūkiai, įrengiant būsimą Humboldto Forumą (numatoma pastato paskirtis – daugiafunkcinės muziejaus patalpos), buvo logistika ir griežtas darbų vykdymo grafikas. Dėl pastolių ir kitų įrenginių buvo sudėtinga patekti į kiemą, todėl grindų mišinių maišymo ir paruošto skiedinio padavimo technika turėjo būti laikoma rūmų išorėje. Skiedinio tiekimui teko naudoti ypač ilgas, net iki 200 m ilgio žarnas. Medžiagų ruošimo kokybę užtikrina naudojama Knauf Mixmobil technika.

Sprendimas

Berlyno karališkų rūmų patalpų, kurios ateityje bus naudojamos kaip Humboldto Forumo parodų ir renginių erdvės, įrengimą svarbu pradėti vykdyti nuo apačios, nes tokiu būdu lubos gali būti lanksčiai pritaikomos būsimoms parodoms ar kitiems renginiams, be to, baroko stiliaus patalpos lieka atviros ateities rekonstrukcijoms.

Grindų konstrukcijos, atsižvelgiant į situaciją patalpoje ir keliamus reikalavimus, įrengiamos su instaliaciniu pogrindžiu, t.y. taip vadinama pakeltųjų grindų konstrukcija. Grindų dangos konstrukcija – segmentinė (60x60 cm) arba ištisinė. Grindų pakėlimo aukštis siekia nuo 70 iki 500 mm. Šios grindys įrengiamos tiek sausu, tiek šlapiu būdu, naudojant kalcio sulfato Knauf FE80 liejamąją sluoksnį. Skirtingų grindų konstrukcijų įrengimo darbus atliko Miunchene įsikūrusi įmonė „Apleona R&M Ausbau GmbH“.

Užsakovas

„Stiftung Humboldt Forum“ Berlyno karališkuose rūmuose

Architektai

prof. Franco Stella, Vičenca, bendradarbiaujant su „Hilmer & Sattler“, „Albrecht GmbH“ bei „Gerkan, Marg & Partner“

Rangovas

„Apleona R&M Ausbau GmbH“, Miunchenas

Statybų metai

2018 m.

Statybos užduotis

Grindų sistema

Produktai

FE 80 Allegro, GIFAfloor FHBplus

Sausuoju įrengimo metodu įrengiant beveik 6000 m² plotą, pasirinkta Integral GIFAfloor FHBplus grindų sistema, visų pirma pasižyminti gera garso izoliacija.

Daug didesnį, beveik 26000 m², plotą būsimoms parodų erdvėms Humboldto forume vis dėlto sudarė pakeltosios grindys, įrengiamos šlapiuoju būdu. Šiuo atveju reikalaujama 5 kN apkrovos galia pasiekta mineralines gipso plaušo grindų plokštes klojant ant atraminių plieninių kojelių, sudarant 600 x 600 mm tinklelį. Plokštės montuojamos vienu sluoksniu. Jos apjungiamos į vieną plokštumą suklijuojant, plokštės perimetru suformuota „špunto“ jungtis. Papildomai ant šių plokščių liejamas 35 mm storiu kalcio sulfato mišinio FE 80 Allegro sluoksnis (kai kuriose vietose, kur sumontuota grindų šildymo sistema, – 75 mm storiu).

FE 80 Allegro – tai kalcio sulfato liejamoji danga, klasė CAF-C30-F6, kuri dėl didelio gniuždymo ir lenkimo stiprio specialiai pritaikyta dideliems objektams ir pakeltosioms grindims įrengti vidaus patalpose. Dirbant su mašina, patogu sparčiai lieti didelius plotus.

DAUGIAU INFORMACIJOS