Knauf Knauf

Aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“

UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“

Vienas moderniausių bei ekologiškiausių pramonės objektų Europoje. 30 250 kv. metrų ploto pastate po vienu stogu glaudžiasi keletas šios srities gamybos įmonių, tyrimų laboratorijų ir biurų.

Weiter

Plačiau apie aukštųjų technologijų tyrimų centrą

UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“
  • UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“
  • UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“
  • UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“
  • UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“
  • UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“
  • UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“
  • UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“

Apie objektą

UAB „BOD group“ aukštųjų technologijų tyrimų centras „L.I.G.H.T. Wing“ – vienas moderniausių bei ekologiškiausių pramonės objektų Europoje. 30 250 kv. metrų ploto pastate po vienu stogu glaudžiasi keletas šios srities gamybos įmonių, tyrimų laboratorijų ir biurų. „L.I.G.H.T. Wing“ taip pat yra pirmasis gamybos ir komercijos objektas Centrinėje ir Rytų Europoje, kuriame geoterminė energija naudojama ne tik pastato šildymui bei šaldymui, bet ir gamybinės įrangos vėsinimui. 

Pastato funkcija

Daugiaaukštis visuomeninės paskirties pastatas skirtas eksperimentinei gamybai ir mokslo tiriamajai veiklai. Du pastato aukštus užimančios gamybinės patalpos pritaikytos naujos kartos aukštųjų technologijų įmonėms, o viena pirmųjų čia įsikūrė saulės elementų gamykla. Gamybai skirtos patalpos orientuotos į jaunas inovatyvias įmones, kurios čia gali rasti puikias verslo inkubatoriaus sąlygas. Aukštųjų technologijų tyrimų centras tai pat vertinamas kaip mokslinį tiriamąjį potencialą palaikantis objektas – jame sudarytos geriausios sąlygos vystyti technologijų tyrimus ir plėtrą: mokslą ir verslą čia jungia tvarios pažangos perspektyvos.

Statybos užduotis

Projekto statybų komandai teko užduotis sukurti itin modernią, inovatyvią, tvaria energetika paremtą patalpų visumą. Energijos taupymas ir minimali žala aplinkai buvo itin svarbūs būsimo pastato kokybiniai rodikliai. Statybų metu reikėjo ne tik įdiegti modernias ir inovatyvias technologijas, bet ir rasti optimalių sprendimų, keičiant pagrindinių pastato konstrukcijų koncepciją pradiniame projekte.

Sprendimas

„L.I.G.H.T. Wing“ centras buvo pastatytas naudojant patentuotas konstrukcijas bei modernius architektūrinius sprendimus, padedančius sutaupyti apie 40 proc. visos pastatui reikalingos energijos ir užtikrinti minimalų neigiamą poveikį aplinkai. Vietoje standartinių termo siūlių gelžbetonio konstrukcijos buvo tvirtinamos dideliu konsolių skaičiumi, sutaupant didžiulį kiekį gelžbetonio ir praplečiant pastato erdvę net 400 kv. m. Pažangių, šildymo išlaidas padedančių taupyti daugiasluoksnių („sandwich“) tipo sienų plokščių varža siekia beveik  5m²·K/W Pastato apšildymą bei ekologišką funkcionavimą užtikrinanti geoterminė sistema įrengta išgręžus 114 giluminių gręžinių. Po pastatu sumontuotų vamzdynų ilgis siekia 17 kilometrų.

Papildoma informacija

Pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Intelektas LT+“, „L.I.G.H.T. Wing“ saulės elementų gamybos linijai buvo skirta 14,48 mln. eurų. „L.I.G.H.T. Wing“ yra ekologiškiausias Europoje pramonės objektas. Daugiau kaip 20 tūkst. kv. m. ploto pastato bei jo įrangos aušinimui naudojama ne tik geoterminė energija – čia įgyvendinta daug kitų energiją taupančių inžinierinių ir technologinių sprendimų.

Adresas Geležinio Vilko g. 6, Vilnius

Statybų metai

2010–2013 m.

Informacija parengta

2016 m. sausis

Informacija apie naudotus produktus

„Knauf Silentboard“ yra vidaus darbams skirta, ypač gerai garsą izoliuojanti plokštė. Modifikuotas gipsinis pagrindas šiai plokštei suteikia išskirtines garso izoliacines savybes. Plokštės savybės leidžia sumontuoti didžiausia garso izoliacija pasižyminčias plonas sistemas, jos taip pat tinka ir priešgaisrinėms sistemoms. Naudojama pertvarų, šachtų ir lubų sistemose.

„Knauf Red“ – priešgaisrinė gipskartonio plokštė, skirta vidaus patalpoms. Ji tinka sienoms, pertvaroms ir karkasinėms luboms, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti po „juodosiomis“ lubomis arba medinėmis sijomis, taip pat pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Tai yra specializuota statybos plokštė, naudojama sistemose, kurioms keliami gaisrinės saugos reikalavimai. Plokštė yra stabili ir mechaniškai atspari, pagaminta nenaudojant kenksmingų medžiagų. „Knauf Red“ yra lengvai ir paprastai transportuojama bei lengvai apdorojama. Plokštės tipas – DF.

„Knauf Blue“ – tai universali gipskartonio plokštė, skirta pertvarų, šachtų, lubų sistemoms. Dėl išskirtinių savybių ši plokštė gali būti naudojama sistemose, kurioms taikomi didesni garso izoliacijos reikalavimai. „Knauf Blue“ plokštė suteikia ypač didelę papildomą vertę jos naudotojams, kadangi ji užtikrina įrengiamos patalpos priešgaisrinę apsaugą, atsparumą drėgmei bei mechaninį atsparumą. Be to, montuojant plokštę galima tikėtis pasiekti geresnių rezultatų mažesnėmis sąnaudomis, nes, naudojant siauresnį profilį, gaunamos aukštesnės pertvaros. Plokštės tipas – DFIRH2.

„Knauf White“ – vidaus darbams pritaikyta gipskartonio plokštė (GKB). Tai paprastai ir lengvai montuojamas, nedegus produktas. Standartinė gipskartonio plokštė su plačiausiomis panaudojimo galimybėmis yra skirta sienų ir lubų apdailai. Plokštę galima lenkti, tai suteikia dideles dizaino galimybes. Mechaniškai atspari, lengvai transportuojama ir apdorojama plokštė pagaminta be kenksmingų medžiagų. Ji tinka sienoms, pertvaroms ir luboms ant karkaso, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti po „juodosiomis“ lubomis arba medinėmis sijomis, taip pat pritaikyta ir šachtinių sienų konstrukcijoms. Plokštės tipas – A.

„Knauf Nonius“ pakaba – 0,4 kN laikomosios gebos, standi, kintamo ilgio pakaba, naudojama akustinių perforuotu, dekoratyvinių lubų montavimui. Pakabos aukštis lengvai reguliuojamas, dėl to montuojant lubas jos gaunasi ypač lygios. „Knauf Nonius“ pakaba puikiai tinka šlaitinėms lubos montuoti.

„Knauf Cleaneo® Akustik“ – gipskartonio plokštė, išsiskirianti puikiomis garso absorbcijos savybėmis ir oro valymo efektu. Ši plokštė yra perforuota apskritomis, kvadratinėmis arba pailgomis kiaurymėmis. Gaminio sudėtyje yra nuvandeninto ceolito, kuris šiam produktui suteikia oro valymo efektą. Antroji šių plokščių pusė padengta juodu arba baltu plaušiniu sluoksniu. Plokštės „Knauf Cleaneo® Akustik“ naudojamos lubų sistemose padeda pagerinti patalpų akustiką ir oro kokybę. Šias plokštes paprasta montuoti, jos taip pat pasižymi atsparumu aplinkos klimato pokyčiams. Plokštės storis – 12,5 mm, ji gali būti lenkiama į abi puses.

UAB „Keista“ patirtis

Pasak UAB „Keista“ technikos direktoriaus Kęstučio Misevičiaus, „L.I.G.H.T. Wing“ buvo vienas iš objektų, kurio statybų pradžioje buvo keičiama statybų koncepcija: pirminiame projekte buvo numatyta statyti monolitinį laikantįjį karkasą, tačiau siekiant greitesnių rezultatų bei racionalizuojant projektą, monolitinę statybą projekte pakeitė surenkamos konstrukcijos. Šis objektas buvo išskirtinis ir tuo, kad parinkta ir įrengta efektyvi statinio geoterminė šildymo sistema – sumontuota per 100 giluminių geoterminių gręžinių. Interjero sprendiniai netipiniai ir išsiskiriantys iš panašių statinių interjerų. Projekto vadovas administracinėje statinio dalyje suplanavo išskirtinai baltos spalvos interjerą, taip buvo nudažytos sienos, lubos ir grindys. Grindų apdailai buvo naudojamos liejamos epoksidinės ir poliuretaninės dangos – besiūlės storasluoksnių dažų dangos.

„Pagrindinis mums tekęs uždavinys statant šį objektą buvo kokybiškai atlikti darbus neatsiliekant nuo nustatyto termino. Šią užduotį mes atlikome gana sklandžiai, be didelių nukrypimų nuo darbų plano“, – teigė K. Misevičius.

Objektas, pasak „Keista“ atstovo, buvo pastatytas, naudojant surenkamą gelžbetoninį karkasą. Išorinės sienos buvo montuojamos iš daugiasluoksnių („sandwich“) plokščių, fasadų apdailai panaudotos aliumininės žaliuzės. „Keistos“ darbuotojams tai buvo įprasti darbai, kurie vykdyti vienu metu paraleliai. Tokiu būdu siekiama efektyviau atlikti visus statybos darbus – sutrumpėja statybos technikos naudojimo laikas, geriau išnaudojami darbo jėgos ir kiti ištekliai.

„Nelaikančiosioms pertvaroms įrengti buvo naudojami „Knauf“ gaminiai – daugiausia gipskartonio plokštės su cinkuotu plonasieniu profilių karkasu. Pakabinamoms luboms bei konferencijų centro sienoms buvo panaudotos geromis akustinėmis bei garso izoliacinėmis savybėmis pasižyminčios „Knauf“ plokštės. „Knauf“ kompanija – viena iš statybinių medžiagų rinkos lyderių. Ši kompanija išsiskiria gaminių bei serviso paslaugų kokybe. „Knauf“ specialistai mums ne tik parduoda medžiagas, bet ir detaliai paaiškina, padeda atsakyti į techninius klausimus. Tai yra jų pranašumas Lietuvos rinkoje“, – sakė UAB „Keista“ technikos direktorius K. Misevičius.

DAUGIAU INFORMACIJOS