Knauf Knauf

12 gipsinio tinko privalumų

Jei statote naują namą ar remontuojate seną būstą – anksčiau ar vėliau turėsite apsispręsti, kurių patalpų sienas dažysite, kurias klijuosite tapetais, o kurias klosite plytelėmis. Vis dėlto, kad ir kokias apdailos medžiagas pasirinktumėte, geram rezultatui visada reikės tinkamai paruošto paviršiaus, o tam didelę įtaką daro atsakingai pasirinktas tinkas. Siūlome rinktis gipsinį tinką ir pateikiame 12 priežasčių kodėl.

Weiter

GIPSINIO TINKO PRIVALUMAI

12 priežasčių, kodėl naujoje statyboje verta rinktis gipsinį tinką

1. Laiko patikrintas

Cheminiu požiūriu gipsas yra kalcio sulfatas, kuris susijungęs su vandeniu kristalizuojasi. Yra duomenų, kad jis jau 7000 m. pr. Kr. buvo paklausi statybinė medžiaga, pvz., naudota Jericho bokšto statybai. Beje, tokia gipso, kaip statybinės medžiagos, reikšmė išliko iki pat šių laikų.

2. Patikimas

Gipsinis tinkas išsiskiria labai geru sukibimu su pagrindu. Tai lemia trys veiksniai:

  • Vakuumo efektas, kuris susidaro ant pagrindo purškiant arba krečiant gipsinį tinką.
  • Mechaninis susikabinimas su šiurkščiu pagrindo paviršiumi.
  • Gipso kristalų įaugimas į pagrindą.

Purškiant arba krečiant rankiniu būdu smulkiagrūdį gipsinį tinką, sukuriamas vakuuminis efektas. Be to, gipsinis tinkas ir jam sumaišyti naudojamas vanduo įsiskverbia į pagrindo poras. Po to, susidarant dihidratui, šiose porose susiformuoja kristalai – jie, kaip daugybė mažų inkarų, padeda tinkui ilgam prisikabinti prie pagrindo. Tai leidžia susiformuoti idealiam dantytam paviršiui, kuris gerai sukimba su pagrindu.

Lyginant su kalkių, kalkių ir cemento bei cemento tinkais, gipsinio tinko sluoksnis yra iki dviejų kartų lengvesnis, todėl patikimiau sukimba, gerai laikosi ir neatšoka nuo bet kokių paviršių: sienų, lubų ar net patalpų rekonstrukcijos metu seno tinko likučiais užteršto mūro.

3. Elastingas

Netrupa, neskilinėja, galima kalti vinis, saugiai kabinti lentynas.Tinkas yra elastingas, netrupa ir nebyra, net kai į sieną arba lubas reikia įkalti vinį. Mišinį sumaišius su vandeniu, prasideda kristalizacijos reakcija, kurios metu sunaudojama dalis skiedinyje esančio vandens. Kietėdamas mišinys nepraranda tūrio, beveik neslūgsta ir netrūkinėja. Tokiu tinku galima formuoti storesnį sluoksnį nei tinkuojant kalkių ir cemento ar cemento tinko mišiniais.

4. Kietas

Gipsiniai tinkai gali turėti įvairaus kietumo paviršių. Didelis gipsinių tinkų produktų pasirinkimas leidžia patenkinti įvairiausius poreikius. Pvz., lengvieji tinkai labiau naudojami luboms arba paviršiams, kurių neveikia stiprios apkrovos, tinkuoti. Sunkiesiems gipsiniams tinkams būdingas ypač didelis atsparumas fiziniams poveikiams, todėl jie gali būti naudojami tokiose ekstremaliose patalpose, kaip sporto salės, mokyklos, gamybinės patalpos. Šių tinkų paviršiaus kietumas yra gerokai didesnis nei standartinių kalkių ir cemento tinkų.

5. Mažas susitraukimas džiūstant

Gipsiniai tinkai kietėdami nekeičia savo tūrio, taigi jie nesusitraukia. Be to, gipsui džiūstant, nesusidaro įtempių ir įtrūkių. Tinkuojant sieną kalkių ir cemento ar cemento tinku, smulkių įtrūkimų išvengti nepavyksta.

6. Išlygina didelius nelygumus

Net jeigu pastatų sienos yra labai nelygios, gipsinį tinką galima padengti greitai ir nedidelėmis sąnaudomis. Kitaip nei tinkuojant kalkių ir cemento ar cemento tinko mišiniais, gipsiniu tinku galima padengti iki 50 mm storio sluoksniu. Kietėdamas gipsinis mišinys nepraranda tūrio, beveik neslūgsta ir netrūkinėja. Tinkuojant sieną kalkių ir cemento ar cemento tinku, smulkių įtrūkimų išvengti nepavyksta.

7. Universalus

Tinka naudoti įrengiant rūsius, vonias, virtuves, koridorius ar sporto sales.KNAUF gamina daugybės rūšių ir skirtingiems vartotojo poreikiams tinkamus gipsinius tinkus: kietus ir atsparius smūgiams, dekoratyviu arba glotniu paviršiu, palengvintus, skirtus priešgaisrinėms sistemoms arba sienose ir lubose įrengtoms potinkinėms šildymo ar vėsinimo sistemoms tinkuoti. KNAUF gipsiniu tinku galima tinkuoti visas vidaus patalpas, taip pat ir vonios kambarį, virtuvę, palėpę ar rūsį, intensyviai naudojamas patalpas, pvz.: klases, koridorius ar sporto sales. Gipsiniu tinku galima tinkuoti visus stabilius vidaus patalpų paviršius, polistireninio putplasčio statybinius blokelius ar plienines konstrukcijas.

8. Greitai džiūsta

Maždaug po 10–14 dienų galima imtis tolesnių apdailos darbų.Gipsinis tinkas greitai džiūsta – maždaug po 10–14 dienų (priklauso nuo patalpų temperatūros, drėgmės ir vėdinimo) sienas jau galima dažyti arba klijuoti tapetais.

9. Ekonomiškas

Gipsinio tinko sąnaudos, palyginti su kalkių ir cemento mišiniais, yra beveik perpus mažesnės. Lygų ir glotnų paviršių gipsiniu tinku galima paruošti jo net papildomai neglaistant – ta pačia medžiaga paviršius ir tinkuojamas, ir glaistomas. Jei sienos bus klijuojamos tapetais – taip paruošti paviršių visiškai pakanka, jei bus dažomos dažais, kuriems reikia itin glotnaus paviršiaus, – medžiagos ir darbo laiko sąnaudos bus kur kas mažesnės, nei naudojant kalkių ir cemento tinką.

10. Užtikrina gerą patalpų mikroklimatą

Gipsas turi ypatingų biologinių savybių, padedančių formuoti malonų gyvenamųjų patalpų mikroklimatą. Tinkas, kurio sudėtyje yra gipso, turi šiltą paviršių, yra laidus garams ir reguliuoja mikroklimatą. Ant šaltų betoninių paviršių padengti gipsiniai tinkai pagerina patalpos sąlygas. Esant vienodoms paviršių ir patalpos temperatūroms (18–20 °C), tinkuoti paviršiai atrodo šiltesni ir jaukesni, todėl taip galima sutaupyti energijos. Rozenheimo statybos biologijos instituto atlikti KNAUF gipsinių tinkų bandymai, susiję su sveikatos ir ekologiniais aspektais, patvirtino, kad KNAUF tinkus galima rekomenduoti be jokių apribojimų.

11. Didina gaisrinę saugą

Kadangi gipso kristalinėje struktūroje yra dvi vandens molekulės, gipsui degant ir išsiskiriant šilumai, jos atsipalaiduoja. Taip susidaro vandens garai, kurie formuoja ugnį slopinančią garų uždangą.Įprasti gipsiniai tinkai pagal ugniaatsparumo savybes atitinka normalų betoną. Na, o specializuoti – netgi naudojami betoninių bei metalinių atraminių konstrukcijų ugniaatsparumui padidinti.

12. Įvairios apdailos galimybės

KNAUF gipsiniai tinkai bei gipso ir kalkių tinkai naudojami ne tik kaip keraminių plytelių, tapetų, dekoratyviųjų tinkų ir kt. medžiagų pagrindas, bet ir jų pačių paviršius taip pat yra dekoratyvus. Lygios arba net dekoratyvios struktūros tinką galima dažyti. Taip pat galimos ir laisvosios struktūros, kurios sukuriamos, pvz., braukiant arba spaudant mentele, braukiant teptuku ir t. t.

DAUGIAU INFORMACIJOS