Knauf Knauf

8 gipsinio tinko privalumai

Jei statote naują namą ar remontuojate seną būstą – anksčiau ar vėliau turėsite apsispręsti, kurių patalpų sienas dažysite, kurias klijuosite tapetais, o kurias klosite plytelėmis. Vis dėlto, kad ir kokias apdailos medžiagas pasirinktumėte, geram rezultatui visada reikės tinkamai paruošto paviršiaus, o tam didelę įtaką daro atsakingai pasirinktas tinkas. Siūlome rinktis gipsinį tinką ir pateikiame 8 priežastis kodėl.

Weiter

GIPSINIO TINKO PRIVALUMAIKodėl verta rinktis gipsinį tinką?

 • 1. Kietas ir elastingas

  Netrupa, neskilinėja, galima kalti vinis, kabinti lentynas.

  Tinkas yra kietas ir elastingesnis, netrupa ir nebyra net kai į sieną arba lubas reikia įkalti vinį. Mišinį sumaišius su vandeniu prasideda kristalizacijos reakcija, kurios metu sunaudojama dalis skiedinyje esančio vandens. Kietėdamas mišinys nepraranda tūrio, beveik neslūgsta ir netrūkinėja. Tokiu tinku galima tinkuoti storesniu sluoksniu nei tinkuojant kalkių-cemento ar cemento tinko mišiniais. Tinkuojant sieną su kalkių-cemento ar cemento tinku, smulkių įtrūkimų išvengti nepavyksta.

 • 2. Universalus

  Tinka rūsio, vonios, virtuvės koridorių, sporto salių įrengimui

  KNAUF gamina daugybę skirtingiems vartotojo poreikiams tinkamų gipsinio tinko rūšių: kietus ir atsparius smūgiams, grublėtus, palengvintus, skirtus priešgaisrinėms sistemom arba sienose ir lubose įrengtoms potinkinėms šildymo ar vėsinimo sistemoms tinkuoti. KNAUF gipsiniu tinku galima tinkuoti visas vidaus patalpas, taip pat ir vonios kambarį, virtuvę, palėpę ar rūsį, intensyviai naudojamas patalpas, pvz., klases, koridorius ar sporto sales. Gipsiniu tinku galima tinkuoti visus stabilius vidaus patalpų paviršius, polistireninio putplasčio statybinius blokelius ar plienines konstrukcijas.

 • 3. Ekonomiškas

  Medžiagos ir darbo laiko sąnaudos beveik perpus mažesnės lyginant su kalkių-cemento mišiniais

  Gipsinio tinko sąnaudos, lyginant su kalkių ir cemento mišiniais, yra beveik perpus mažesnės. Lygų ir glotnų paviršių gipsiniu tinku galima paruošti jo net papildomai neglaistant – ta pačia medžiaga paviršius ir užtinkuojamas, ir nuglaistomas. Jei sienos bus klijuojamos tapetais, tokio paviršiaus paruošimo visiškai pakanka, o jei sienos bus dažomos itin glotnaus paviršiaus reikalaujančiais dažais, medžiagos ir darbo laiko sąnaudos bus kur kas mažesnės, nei ant kalkių-cemento tinko.

 • 4. Patikimas

  Patikimai sukimba su visais paviršiais

  Lyginant su kalkių, kalkių-cemento ir cemento tinku, gipsinio tinko sluoksnis yra dvigubai lengvesnis, todėl patikimiau sukimba, gerai laikosi, neatsisluoksniuoja ir neatšoka nuo bet kokių paviršių: sienų, lubų ar net patalpų rekonstrukcijos metu seno tinko likučiais užteršto mūro.

 • 5. Greitai džiūsta

  Maždaug po 10 – 14 dienų galima daryti tolimesnę apdailą

  Gipsinis tinkas greitai džiūsta – maždaug po 10 – 14 dienų (priklauso nuo patalpų temperatūros, drėgmės ir vėdinimo) sienas jau galima dažyti arba klijuoti tapetais. Kad būtų dar greičiau, darbus galima atlikti mechanizuotu būdu.

 • 6. Mažas šiluminis laidumas

  Padeda kurti namų jaukumą

  Gipsinis tinkas yra mažiau laidus šilumai. Prilietus ranka toks paviršius ne taip greitai atima iš kūno šilumą, todėl susidaro įspūdis, kad paviršius šiltas, jį malonu liesti.

 • 7. Atsparus degimui

  Nuo karščio išskiria vandenį ir sudaro ugnį stabdančią garų uždangą

  Gipsiniame tinke esančiuose gipso kristaluose vanduo kilus gaisrui išsiskiria ir gesina gaisro energiją, „vėsina tinko paviršių“, todėl ugnies poveikis gipsiniam tinkui padaro mažesnę žalą. Dažnai po gaisro gipsinis tinkas neatšoka nuo paviršiaus, išlieka pakankamai stabilus.

 • 8. Reguliuoja patalpų mikroklimatą

  Kai reikia, sugeria ir sulaiko drėgmę ar ją išskiria

  Perteklinę oro drėgmę, kuri susidaro kvėpuojant, prausiantis duše, gaminant maistą, skalbiant, gipsas sugeria, o kai oras patalpoje išsausėja – išskiria ją atgal, natūraliai reguliuodamas patalpų mikroklimatą.

PAVIRŠIAUS PARUOŠIMO LYGIAIQ1-Q4

Dažnai užsakovui ir meistrui sunku rasti bendrą sutarimą kas yra „lygūs paviršiai” – abi pusės turi skirtingą „lygumo“ sąvokos supratimą. Siekiant išvengti konfliktų rekomenduojame naudoti KNAUF paviršių paruošimo lygių standartą Q1–Q4. Tinkavimo darbams paprastai užtenka Q1 – Q3 lygių.

 • Q1 lygiu paruoštas paviršius tinkamas plytelėms ar dekoratyviniam akmeniui klijuoti. Paviršių Q1 lygiu paruošite tinką tiesiog išlyginę (užtrinti nebūtina).
 • Q2 lygiu paruoštas paviršius puikiai tinka dengti dekoratyvius, stambios struktūros apdailos sluoksnius.
 • Q3 lygiu paruoštas paviršius tinka dengti matinius ir smulkios struktūros apdailos sluoksnius. Tinkuojant gipsiniu tinku Q3 paviršių galima pasiekti jo neglaistant. Taip sutaupoma medžiagų ir darbo sąnaudų sekantiems apdailos darbams.
 • Q4 lygis naudojamas ruošiant paviršius, kuriems keliami aukščiausi optiniai lygumo reikalavimai, dengiant blizgius apdailos sluoksnius.

Plačiau apie apie paviršių paruošimo lygius Q1-Q4 skaitykite čia.

DAUGIAU INFORMACIJOS