Knauf Knauf

Flexfuge – viskas priklauso nuo siūlių užpildo!

Laikai, kai siūlių užpildai būdavo maišomi iš smėlio ir cemento, o pigmentavimas atliekamas rankiniu būdu – jau praeityje. Dabar galima pamiršti netolygią spalvą ir abejotiną siūlių užpildų kokybę.

Weiter

Šiandien keraminių dangų siūlės turi ne tik patraukliai atrodyti, bet ir atitikti techninius bei fizikinius statybos reikalavimus:

  • Būti aukščiausios kokybės, tolygios spalvos ir patvarios.
  • Užtikrinti atsparumą temperatūros svyravimų sukeltiems dangos pokyčiams.
  • Sandarinti keraminę dangą dėl higieninių priežasčių.
  • Būti atsparios įvairioms apkrovoms naudojimo metu.

Pastarasis reikalavimas tampa vis svarbesnis, nes, nepaisant vis didėjančių plytelių matmenų, siūlė siaurėja. Tai reiškia, kad reikalavimai siūlių užpildams vis didėja. Todėl siūlome naudoti aukštos kokybės siūlių užpildus įvairioms dangoms ir įvairioms naudojimo sritims.

Kaip išsirinkti siūlių užpildą?

Iš pradžių reikia nustatyti tris dalykus:

  • Kokios rūšies yra keraminė danga.
  • Koks jos paviršius (įgeriantis, mažai įgeriantis ar neįgeriantis).
  • Iš kokios medžiagos ji pagaminta (betonas, natūralus akmuo, sintetinė derva).

Dėl skirtingų gamybos būdų bei sudėties dangos skirtingai įgeria drėgmę. Keraminių plytelių paviršius gali įgerti apie 10 proc. vandens (priskiriamos prie įgeriančių dangų), o akmens masės plytelės – apie 3 proc. vandens (priskiriamos prie silpnai įgeriančių arba neįgeriančių dangų).

Dėl blogo atsparumo šalčiui ir netvirto paviršiaus keraminės plytelės dažniausiai naudojamos patalpose. Atsparūs mechaniniam poveikiui akmens masės gaminiai paprastai naudojami išorės ir vidaus grindų dangoms, vis dažniau – ir sienoms. Todėl teiginys, kad sienoms reikia naudoti įgeriančiai keraminei dangai pritaikytus siūlių užpildus – neteisingas.

Ypatingos užpildo Flexfuge savybės

Ne tik techniniai reikalavimai, bet ir estetinis siūlės vaizdas turi labai didelę reikšmę. Užsakovams ypač svarbus lygus dangos paviršius ir gausus spalvų pasirinkimas.

Naujos kartos užpildas Flexfuge turi vandenį atstumiančių ir antimikrobinių savybių. Dėl ypač aktyvių priedų jis gali atlaikyti didesnes apkrovas, o tai ypač aktualu didelių matmenų plokščių su siauromis siūlėmis paviršiams. Šis užpildas geriau sukimba su plytele, todėl yra nepakeičiamas įrengiant akmens masės dangas. Jeigu reikia užpildyti išorėje esančių keraminių dangų su dideliais temperatūrų svyravimais siūles nuo 2mm iki 10mm pločio, Flexfuge – geriausias pasirinkimas, o jei siūlės dar platesnės - reikėtų naudoti padidinto elastingumo užpildą Flexfuge Elastic Plus (siūlėms nuo 2mm iki 15mm).

Ką privalu žinoti apie dangos klojimą?

Tam, kad siūlės būtų kokybiškos ir gražios, svarbu, kaip paklota danga ir kaip siūlės paruoštos užpildyti. Jei danga klijuota ant storo klijų sluoksnio (kitaip nei klijuojant plonu klijų sluoksniu), po ja lieka didesnis ir netolygus drėgmės kiekis. Jei užpildant siūles klijų sluoksnis ne iki galo išdžiūvęs, siūlių užpildo spalva gali būti netolygi ir dėmėta.

Ypač tais atvejais, kai natūralaus akmens dangos klijuotos storu klijų sluoksniu, siūles reikėtų keletą dienų palikti neužpildytas. Kad jos atrodytų vienodai, suklijavus dangą iš siūlių reikia tolygiai išvalyti klijų likučius.

Natūralaus akmens ir betono plokščių siūlėms užpildyti reikėtų naudoti specialiai natūraliam akmeniui pritaikytą užpildą Marmor und Granit-Pflege , kuris maksimaliai sumažina riziką, kad užpildo spalva išplis už siūlės ribų. Užpildas greitai stingsta, todėl ypač tinka lengvai nusidažančioms natūralaus akmens plokštėms.

Dangoms iš neaiškaus natūralaus akmens arba sunkiai nuspėjamų medžiagų (poliruotos akmens masės, glazūros, neslidžios plytelės ir pan.), rekomenduojama atlikti bandomąjį siūlių užpildymą, kad būtų galima pasirinkti tinkamiausios rūšies užpildą.

Kaip teisingai paruošti užpildą?

Didžiausią reikšmę Flexfuge efektyvumui turi teisingas užpildo paruošimas. Užpildą su vandeniu būtinai reikia maišyti maišytuvu, tada leisti jam pastovėti apie 5 minutes ir dar kartą išmaišyti maišytuvu.

Kaip lengviau užpildyti siūles?

Naujos kartos užpilduose numatytas laikas paviršiui nuplauti, apskaičiuotas 20 m² dangai suklijuoti. Naudojant siūlėms specialią glaistyklę su kieta guma, jau pirmu tepimu galima beveik visiškai užpildyti siūlę Flexfuge užpildu. Tačiau reikia pasirūpinti, kad būtų dirbama tik su naujai paruoštu užpildu, o mišinio likučiai nuo dangos ar jau pradėjęs stingti užpildas nebebūtų naudojamas.

Kaip valyti siūles?

Užpildo Flexfuge likučiams nuvalyti nuo paviršiaus numatytas gana ilgas laikas. Kai užpildas apstingsta (patikrinti pirštu), galima pradėti plauti švariu, šaltu vandeniu. Pirmą kartą paviršių patartina valyti sukamaisiais judesiais, naudojant drėgną kempinę. Tada bus užlyginamos ir užpildomos nedidelės skylutės bei nelygumai.

Antrą kartą paviršių reikia valyti šiek tiek drėgna ir švaria kempine, braukiant įstrižai per siūlę. Labai svarbu nuolat plauti ir gerai išgręžti kempinę bei dažnai keisti vandenį, kuriame ji plaunama. Tai neleis šlapiems cemento likučiams nuo paviršiaus patekti į siūlę, ypač jei naudojama intensyvi užpildo spalva.

Kai visas paviršius nudžiūsta ir siūlių užpildas sukietėja, sausa, nepūkuota medžiaga galima nupoliruoti paviršių, kuris po plovimo gali būti matinis. Tai paskutinis žingsnis, kuris turi būti atliktas kiek įmanoma vėliau, kad trinant naujos siūlės neišsiteptų.

Norint nuvalyti cemento likučius, rekomenduojama naudoti valiklį Zementschleierentferner. Jį galima naudoti tuomet, kai užpildas visiškai išdžiūsta ir sukietėja. Priemones paviršiui vėliau prižiūrėti ir valyti reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į dangos rūšį.

Ko derėtų vengti?

Labai svarbu nevalyti per šlapio paviršiaus. Per daug sudrėkęs siūlių užpildas gali nebesukietėti tiek, kiek turėtų. Taip pat neturėtų pasikeisti vandens ir cemento santykis, nes sumažės cemento tvirtumas, o užpildui išdžiūvus gali skirtis siūlių atspalvis.

Naujų siūlių apsauga

Tam, kad užpildas reikiamai sukietėtų, tvarkomą paviršių būtina apsaugoti nuo kenksmingų išorės veiksnių: tiesioginės saulės ar lietaus. Naudotis paviršiumi taip pat negalima, kol užpildas iki galo nesukietėjo.