Knauf Knauf

Verslo centras „Pirklių klubas“

Vilnius, Lietuva

Weiter

Šiuolaikiški sprendimai moderniame biurų pastate Vilniaus centre.

Naujas ir modernus verslo centras „Pirklių klubas“ Vilniaus centre, Gedimino prospekte buvo atidengtas 2012 m. Modernia architektūra ir grakščiomis formomis pasižymintis statinys traukia praeivių akį.

„Pirklių klube“ įsikūrė įvairia veikla užsiimančios įmonės, savo vietą šalia biurų rado ir Ispanijos Karalystės bei Azerbaidžano Respublikos ambasados. Biurų pastatas atitinka A+ klasei keliamus reikalavimus, biuruose įrengtos moderniausios vėdinimo ir apšvietimo sistemos, leidžiančios optimizuoti eksploatacines išlaidas ir užtikrinti aukščiausio lygio patogumą.

test

Objekto funkcija

„Pirklių klubo“ pagrindinė funkcija – pasiūlyti klientams aukštus kokybės ir modernumo kriterijus atitinkantį verslo centrą. Biurų pastato patrauklumą sustiprina subtili ir istoriškai unikalią architektūrą išlaikiusi pastato išvaizda, viliojanti čia įsikurti naujus klientus. „Pirklių klubas“ ne tik pritaikytas šiuolaikinėms biuro technologijoms, bet ir atitinka skubančio miesto žmogaus poreikius.

Statybos užduotis

Šiandien atsinaujinęs „Pirklių klubas“ pirmą kartą duris Vilniuje atvėrė 1913 metais, tuometinėje Šv. Jurgio gatvėje. Vos pradėjęs veikti jis įsitvirtino kaip svarbus prekybos, pramonės bei visuomeninis gyventojų susitelkimo centras. Restauruojant ir renovuojant pastatą turėjo būti išlaikyta šimtametė tradicija ir pastato autentiškumas.

KNAUF medžiagos turėjo atitikti keletą reikalavimų: aukščiausią kokybę, medžiagų derėjimą tarpusavyje, atsparumą temperatūrų kaitai.

Sprendimas

Profesionalūs architektai ir statybininkai pasirūpino, kad pastato fasadas nesiskirtų nuo savo istoriją menančio ir miestui itin reikšmingo pastato. Po restauracijos buvo išlaikyta senojo pastato fasado puošyba, atkurta trijų metrų dangų rankomis laikančio Atlanto figūra.

Išskirtiniu stiliumi ir funkcionalumu pasižymintis „Pirklių klubas“ buvo restauruojamas išlaikant anksčiau buvusį patalpų planą. Sienoms ir pertvaroms buvo naudojamos KNAUF gipskartonio plokštės. Konstrukcijos sutvirtintos specialiais gipsiniais mišiniais ir glaistais.

Informacija paruošta 2014-11-07

Techninės priežiūros vadovo Dariaus Migilinsko komentaras

Statinio techninės priežiūros vadovas, įmonės UAB „Somenera“ atstovas atskleidžia, kad užduotis sukurti A klasės biurą nėra tokia paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, kadangi buvo keliami aukšti reikalavimai: statybininkų komanda turėjo būti aukščiausios kvalifikacijos, statybinės medžiagos – atitinkančios standartus ir kokybės kriterijus.

„Su užsakovu sutarėme, jog taikysime geriausią darbų kokybę užtikrinsiantį sisteminį medžiagų pasirinkimo metodą. Tai reiškia, jog tam tikra darbų dalis bus atliekama naudojant tik vieno gamintojo medžiagas. Nors taikant šį metodą išauga darbų kaina, tačiau ateityje nereikia jaudintis, kad dėl skirtingos keleto gamintojų medžiagų kokybės nukenčia pastato ilgaamžiškumas, medžiagos skirtingai reaguoja į išorės poveikį ir atsiranda nesuderinamumo bei atliktų darbų atsakomybės rizika.

KNAUF medžiagas pasirinkome pastato apdailai ir kadangi anksčiau buvome su jomis dirbę, žinojome – šios medžiagos atitinka aukštus kokybės kriterijus ir atitinka užsakovo iškeltus reikalavimus. Nauju atradimu mums patiems tapo mechanizuotu būdu purškiamos tinkuotos lubos su didelius temperatūros svyravimus atlaikančiu KNAUF tinku. Purškiamas tinkuotas lubas pasirinkome todėl, kad monolitinio gelžbetonio perdangos plokštėse būtų sumontuoti vamzdeliai, naudojami energiškai efektyviai šildyti ir vėsinti galinčias lubas. Visas KNAUF medžiagas sėkmingai integravome į projektą ir jos tapo daugiafunkcine biuro dalimi“, – komentavo D. Migilinskas.

Bendras verslo centras „Pirklių klubas“ plotas – 10 200 kv. metrų. Svečių ir darbuotojų patogumui verslo centre įrengtas dinaminis apšvietimas, 5 hidrauliniai liftai, trijų aukštų ir 74 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Siekiant aukščiausio ekonominio efektyvumo, sumontuotas dvigubai atidaromas stiklo fasadas, padedantis taupyti šilumos energiją vėsiu metų laiku.

Adresas

„Pirklių klubas” Gedimino pr. 35, LT-01109 Vilnius

Statybų metai

2011–2012 m.

Informacija apie naudotus produktus

Sunkiausia statybų užduotis restauruojant verslo centrą – įrengti pirmąsias tokias dideles lubas, kurios veiktų kaip vėdinimo ir šildymo sistema. Šios ir kitų statybos užduočių įgyvendinimui buvo naudojamos gipskartonio plokštės Red ir White gipsiniai mišiniai MP 75 ir MP 75 GF, gipsinis glaistas Multifinish .

MP 75 – sausas gipsinis mišinys, skirtas normalų oro drėgnumą išlaikančioms patalpoms. Mišinys taip pat gali būti naudojamas mažą drėgnumą turinčių gyvenamųjų pastatų virtuvėms ir vonios kambariams, sienoms ir luboms. Šiuo gipsiniu mišiniu dengiamas vienas sluoksnis, minimalus tinko storis – 8 mm.

Gipsinis glaistas su sintetiniais priedais Multifinish dažniausiai naudojamas grubiems ir nelygiems pagrindams, betoninių konstrukcijų siūlėms, plyšiams ir skylėms glaistyti. Idealiu atveju sluoksnio storis neturėtų viršyti 2 mm.

Red (GKF) – priešgaisrinė gipskartonio plokštė. Ją sudaro gipso branduolys, sutvirtintas stiklo pluoštu, padedantis išlaikyti stabilumą ir atsparumą, ir raudonos spalvos kartoninis paviršius. Red (GKF) plokštė skirta vidaus patalpoms: sienoms, pertvaroms ir luboms. Plokštės tipas – DF.

White (GKB) – itin plačiam panaudojimui pritaikyta gipskartonio plokštė. Sienų ir lubų apdailai skirtą plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Pagrindiniai plokštės privalumai – ji yra stabili ir mechaniškai atspari, lengvai apdorojama, paprastai transportuojama. Plokštės tipas – A.

DAUGIAU INFORMACIJOS