Knauf Knauf

„Thermo Fisher Scientific“ Molekulinės biologijos mokslų kompetencijos centras

Vilnius, Lietuva

Weiter

Gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai skirto centro statybos

2012 m. rudenį Vilniuje duris atvėrė naujas „Thermo Fisher Scientific“ Molekulinės biologijos mokslų kompetencijų centras.

„Thermo Fisher Scientific“, produktus ir paslaugas mokslui siūlanti kompanija, į Lietuvą atėjo 2010 m., kada įsigijo Lietuvos biotechnologijų bendrovę „Fermentas“.

Kompanijos padalinys Vilniuje (UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“) kuria, gamina ir pasaulio rinkose platina produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Sukurti produktai plačiai naudojami visame pasaulyje tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.

test

Pastato funkcija

Sparčiai augant bendrovei, į naująjį pastatą buvo perkeltas Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras, administracijos padaliniai, vienas gamybos padalinys ir produktų sandėlis.

Statybos užduotis

Pagrindinė, metus trukusių statybų užduotis – užtikrinti sąlygas bendrovės plėtrai ir sukurti kokybišką darbo aplinką darbuotojams.

Sprendimas

Didelei daliai medžiagų buvo keliami specialūs techniniai reikalavimai, todėl objekte naudotos išskirtinės žaliavos. Kuriant interjerą, pasirinktos šviesios spalvos ir pasteliniai tonai, darbinei erdvei gyvybingumo suteikia ryškios detalės.

Informacija paruošta 2014-11-07

Papildoma informacija

Naujojo Molekulinės biologijos mokslų kompetencijų centro plotas siekia 10 tūkst. kv. m. Iš viso bendrovėje dirba daugiau kaip 430 darbuotojų. Į centro statybą kompanija investavo 34 mln. litų, dar 7 mln. skyrė Europos Sąjungos struktūriniai fondai.

Adresas

V. A. Graičiūno gatvė 8, LT 02241, Vilnius

Statybų metai

2012 m.

Informacija apie naudotus produktus

Formuojant vidinių patalpų sienų ir lubų konstrukcijas, pasirinktos KNAUF White (GKB) gipskartonio plokštės. Kai kuriose patalpose naudotas papildomas specialus ugniai atsparus gipso kartono gaminys KNAUF Safeboard-Strahlenschutzplatte.

Gipskartonio plokščių gipsinis glaistas KNAUF Uniflott pasitelktas jungiant lubų ir sienų konstrukcijas. Nepriekaištingai lygias sienas padėjo sukurti KNAUF Multifinish glaistas, naudojamas paviršių nelygumams maskuoti.

KNAUF White (GKB) – standartinė gipskartonio plokštė, skirta sienų ir lubų apdailai. A tipo plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Vidaus patalpoms – sienoms, pertvaroms ir luboms – skirta plokštė yra stabili, mechaniškai atspari ir lengvai apdirbama. KNAUF White (GKB) plokštė gali būti naudojama garsą izoliuojančiose konstrukcijose.

Gipso kartono plokštė KNAUF Safeboard-Strahlenschutzplatte yra nedegi, naudojama kuriant vidaus konstrukcijas. Savo sudėtyje neturi sveikatai pavojingų komponentų.

Aukštos kokybės, elastingas sienų plokščių siūlėms glaistyti skirtas KNAUF Uniflott glaistas yra miltelinis, gaminamas iš specialaus gipso su polimerais ir mineraliniais užpildais. Naudojant šį glaistą, vidaus patalpų sienos glaistomos be siūlių armavimo juostos, lubos – su armavimo juosta.

Gipsinis glaistas su sintetiniais priedais KNAUF Multifinish turi dvejopą paskirtį – jis gali būti naudojamas ir kaip plonasluoksnis tinkas, ir kaip glaistas. Ši statybinė medžiaga išlygina nelygius pagrindus, tokius kaip grubūs paviršiai, betoninių konstrukcijų siūlės. Taip pat glaistas naudojamas užtaisyti tarpams ir skylėms bei padengti lygiems betoniniams paviršiams, perdengti gipso plokštėms. Pagrindiniai KNAUF Mulfinish privalumai: labai elastingas, mažos medžiagos sąnaudos, greitai džiūsta, idealiai išlyginamas.