Knauf Knauf

„Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centras bei Technologinio verslo inkubatorius

Kaunas, Lietuva

Weiter

„Santakos“ slėnyje pastatyta pirmoji Lietuvoje 13 tūkst. kv. m. ploto laboratorija moksliniams ir taikomiesiems aukštųjų technologijų bei nanotechnologijų sričių tyrimams.

„Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centras bei Technologinio verslo inkubatorius – tai tarptautinius standartus atitinkantis nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras.

KTU „Santakos“ slėnis yra jungtinis mokslo ir studijų, verslo įmonių bei technologinių parkų projektas, kuriame sukurtos sąlygos vystyti perspektyvias mokslo sritis: darniosios chemijos, mechatronikos ir susijusių technologijų, ateities energetikos, informacinių ir komunikacinių technologijų.

2013 m. baigtą statyti KTU „Santakos“ slėnį sudaro dvi dalys: vertikaliame 8 aukštų pastate įsikurs įmonėms skirtas Technologinio verslo inkubatorius, o horizontalios formos 5 aukštų pastate – Mokslo ir technologijų centras, skirtas mokslinių tyrimų laboratorijoms.

test

Pastato funkcija

KTU „Santakos“ slėnio tikslas – sujungti perspektyvias technologijas ir inovatyvias įmones, suderinant mokslo tyrimus, studijas bei praktinį idėjų įgyvendinimą. Mokslinius tyrimus, inovacijas priartinant prie verslo įmonių veiklos, siekiama sukurti efektyvesnę mokslo ir verslo sąveiką, geriau koordinuoti technologijų kūrimą ir jų komercializavimą.

Statybos užduotis

Užduotis buvo sukurti modernų, skandinaviškai stilistikai artimą kompleksą, jungiantį mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros infrastruktūrą ir mokslinių laboratorijų pastatus. Statybų bendrovei taip pat buvo iškeltas tikslas įrengti tinkamas komunikacijas, atnaujinti jau esamą mokslinių laboratorijų technologinę infrastruktūrą.

Sprendimas

Kuriant moksliniams tyrimams ir verslo įmonėms skirtą erdvę, ypač didelis dėmesys skirtas kokybiškoms medžiagoms ir mokslo technologijoms pritaikytiems sprendimams. Kadangi slėnyje vykdoma veiklos kryptis reikalauja aukščiausio saugumo ir tinkamos kokybės, statyboms pasirinktas platus KNAUF medžiagų arsenalas, pradedant gipskartonio plokštėmis, baigiant garso ir temperatūrų svyravimams pritaikytomis medžiagomis.

Išsaugant unikalų interjerą, pasirinktos apžiūros durelės „Knauf REVO“. „Knauf“ specialistai konsultavo interjerą įrengusius statybininkus, kad būtų pasiektas geriausias montavimo rezultatas.

Informacija paruošta 2014-11-07

Papildoma informacija

Beveik 13 tūkst. kv. m. ploto KTU „Santakos“ slėnyje pastatyti du vienas su kitu kontrastuojantys architektūriniai statiniai, sujungti permatomu koridoriumi, kuriame įrengti vestibiuliai, ekspozicinės erdvės, informaciniai centrai. Šiame centre taip pat įrengta pirmoji Lietuvoje laboratorija, kurioje ypač švariomis sąlygomis atliekami moksliniai ir taikomieji aukštųjų technologijų bei nanotechnologijų sričių tyrimai.

Adresas

Studentų g. 56, LT-51424 Kaunas

Statybų metai

2011 – 2013 m.

Informacija apie naudotus produktus

White (GKB) – standartinė gipskartonio plokštė, skirta sienų ir lubų apdailai. Šią plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi, todėl ji yra stabili, mechaniškai atspari ir lengvai apdirbama. White (GKB) plokštė gali papildyti garsą izoliuojančias konstrukcijas. Plokštės tipas – A.

Red (GKF) – gipskartonio plokštė, atspari ugniai. Ją sudaro gipso branduolys su stiklo pluoštu, padidinantis plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. Plokštės tipas – DF.

Blue (GKFI) – gipskartonio plokštė, pasižyminti ypač dideliu atsparumu. Tvirtesnė už standartinę ir drėgmei atspari plokštė pritaikyta kritinėms ir didesnio krūvio zonoms. Mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai padidina šią plokštę sudarantis impregnuoto gipso branduolys su stiklo pluoštu. Plokštės tipas – DFIRH2.

Garso izoliacinė plokštė Silentboard padeda izoliuoti įvairaus dažnio garsus – tiek aukštus, tiek žemus. Standartinio formato plokštė yra 12,5 mm storio. Ši plokštė gali būti naudojama vidaus pertvarų savybių pagerinimui, tarpbutinių atitvarų optimizavimui. Plokštės tipas – DF.

Geresnei garso izoliacijai ir nedidelio storio konstrukcijai sukurti dažniausiai naudojamas Silentboard ir Blue plokščių derinys. Tokio tipo pertvaros garso izoliacijos rodiklį papildomai pagerina maždaug 5 dB.

Gerai pastato akustinei sistemai sukurti naudota Cleaneo akustinė plokštė. Naudojant šią plokštę galima ne tik pagerinti patalpos akustiką, bet ir gražiai apipavidalinti patalpą – Cleaneo plokštės yra įvairaus dizaino. Šias akustines plokštes taip pat galima dažyti, jų funkcijų efektyvumas nuo to nenukentės.

Apdailai naudojamas gipsinis gipskartonio plokščių siūlėms skirtas glaistas Uniflott lengvai ir greitai sukuria lygų paviršių. Aukšta kokybe pasižymintis glaistas yra miltelinis, gaminamas iš specialaus gipso su polimerais ir mineraliniais užpildais. Glaistant vidaus sienų plokščių siūles, Uniflott naudojamas be armavimo juostos, lubų siūles – su armavimo juosta. Jis puikiai tinka rankomis atliekamiems darbams.

Kokybiškoms, garsui ir temperatūrų svyravimams atsparioms luboms įrengti buvo pasirinktos Danoline Tangent plokštės. Aukštos kokybės stiklo pluošto gipso plokštės naudojamos rengiant aukštos kokybės reikalaujančias patalpas, dažniausiai naudojamos akustinėms luboms ir sienoms.

Projektų direktoriaus Andriaus Gasiūno komentaras:

Vienos didžiausių Lietuvoje statybos įmonės „LitCon“ projektų direktorius Andrius Gasiūnas neslepia, jog dirbti su KTU „Santakos“ slėnio projektu buvo įdomus darbas, mat šis mokslinės paskirties statinys savo dydžiu ir keliamais aukštais reikalavimais skyrėsi nuo ankstesnės patirties.

Gerai garso akustikai buvo skiriamas ypač didelis dėmesys, tad visose pagrindinėse patalpose ir erdvėse buvo suprojektuotos bei įrengtos akustines savybes gerinančios medžiagos, įrengtos perforuoto akustinio gispkartonio sienos ir lubos.

„Įrenginėjant laboratorijas, rinkomės aukščiausios kokybės garsą izoliuojančias medžiagas – specialios pertvarų sistemos sukurtos naudojant geriausius Knauf produktus, kurie atitinka statybos techninio reglamento nustatytas vertes. Nemažiau svarbu buvo įrengti ir patalpų akustines savybes pagerinančias sistemas. Auditorijose ir kitose bendro naudojimo erdvėse buvo parinktos Knauf plokštės, pasižyminčios ne tik geromis akustinėmis savybėmis, bet ir papildoma nauda – geru oro valymo efektu. Taip pat specialiai šiam objektui buvo parinktos priešgaisrinės pertvarų, šachtų ir lubų sistemos. Darbas su šiuo projektu buvo itin įdomus, kadangi statinys nuo ankstesnių statytų objektų skyrėsi savo dydžiu, o siekiant gauti geriausią rezultatą, ne vienoje situacijoje teko ieškoti nestandartinių sprendimų“, – komentuoja A. Gasiūnas.

Įmonės „LitCon“ projektų direktorius neslepia, jog su Knauf bendradarbiauja ne pirmą kartą, todėl ši kompanija buvo pasirinkta kaip patikima partnerė, užtikrinanti kokybiškus ir patikrintus technologinius sprendimus. Dirbti buvo nesudėtinga, nes, esant reikalui, statybinių medžiagų įmonės atstovai suteikdavo visą reikalingą informaciją, konsultacijos vykdavo ir statybų aikštelėje.

DAUGIAU INFORMACIJOS