Knauf Knauf

Kultūros centras „Girstutis“

Kaunas, Lietuva

Weiter

Kultūros centro „Girstutis“ modernizacija

Kultūros centras „Girstutis“ buvo pastatytas 1975 m.

Pagrindinė kultūros ir sporto centro misija – skatinti profesionalų teatro, muzikos, šokio ir dailės meną. Pramogos ir kultūros renginiai „Girstučio“ centre organizuojami įvairiomis progomis. 2013 m. kultūros centre buvo surengta 212 renginių, kuriuose apsilankė per 100 tūkst. žiūrovų.

Prieš keletą metų sporto ir kultūros centro „Girstutis“ pastatas buvo naujai apšiltintas, jame įrengta orinio šildymo sistema.

test

Objekto funkcija

Pagrindinė „Girstučio“ rūmų funkcija – kultūrinė ir sportinė įvairaus žanro renginiams pritaikyta erdvė. Šiuo metu centre įrengta 500 kv. m. scena, 569 žiūrovus talpinanti salė, 30 grimo kambarių, rūmai aprūpinti naujausia technika ir modernia įranga.

Statybos užduotis

Apšiltinti didžiulį pastatą, kad kultūros centro darbuotojai ir pasirodymus rengiantys meno kolektyvai bei kt. atlikėjai jaustųsi komfortiškai, o žiūrovai nedvejodami lankytųsi renginiuose net ir šalčiausiais žiemos vakarais – tokia buvo pagrindinė statybininkams keliama užduotis. Kadangi darbai buvo įgyvendinami pagal konkretų projektą, jų kokybei buvo keliami itin aukšti reikalavimai.

Sprendimas

Aukštai darbų kokybei užtikrinti buvo pasirinktos KNAUF statybinės medžiagos, ne tik užtikrinančios gerą apšiltinimo sistemą, bet ir patogų tolimesnį pastato eksploatavimą. Pastatų fasado apšiltinimo sistema KNAUF Termo Plus M buvo pasirinkta pagrindine kultūros centro „Girstutis“ apšiltinimo priemone.

Informacija paruošta 2014-11-07

Darbų vadovo Pauliaus Žilinsko komentaras

monės „Gersta“ darbų vadovas Paulius Žilinskas pabrėžė, kad darbų pradžioje buvo iškelta viena pagrindinė užduotis – apšiltinti patalpas. Jo teigimu, ši užduotis nebuvo išskirtinė, tačiau darbai pareikalavo aukštos kokybės statybinių medžiagų ir darbuotojų profesionalumo.

„Atliekant apšiltinimo darbus svarbu atsižvelgti į tai, jog tolimesnis pastato eksploatavimas priklausys nuo medžiagų kokybės. Jei naudojamos netinkamos medžiagos, šiluma lengvai išeis iš pastato dėl nesandarumo, ilgainiui ims byrėti tinkas ir darbus gali reikėti kartoti iš naujo. Tokių darbų garantinis laikas svyruoja nuo 5 iki 10 metų. Rinkomės KNAUF statybines medžiagas, nes šio gamintojo medžiagos turi jau patikrintą kokybę.

Nors patys nuolat domimės naujausiomis technologijomis ir jų panaudojimu, dirbdami su KNAUF gaminiais dėl darbų eigos ir statybinių medžiagų naudojimo visuomet konsultuojamės su įmonės specialistais. Darbai pavyksta gerai tuomet, kai bendradarbiavimo siekis yra abipusis. Apšiltinant kultūros centrą „Girstutis“ KNAUF įmonės konsultantai atvyko pristatyti produkciją, paaiškino, kaip ja naudotis, kokių situacijų galime tikėtis bei kaip tinkamai elgtis įvairiomis aplinkybėmis. Manau, tai puiki praktika, padedanti sėkmingai pradėti ir užbaigti darbus“, – teigė Paulius.

Kultūros centro „Girstutis“ modernizacija įgyvendinta už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Darbų metu sumontuotos išorinių pastato sienų apšiltinimo ir nauja orinio šildymo sistemos, pagerintas energijos resursų naudojimo efektyvumas.

Adresas

Kovo 11-osios g. 26, LT 51349 Kaunas

Statybų metai

2012 m.

Informacija apie naudotus produktus

Siekiant geriausios kokybės apšiltinimo, pasirinkta tokia KNAUF Termo Plus M sistema, kurios savybės atitiko keliamus reikalavimus. KNAUF siūloma itin aukštos kokybės pastatų fasado šiltinimo sistema su mineraline vata turi Europinį techninio liudijimo (ETL) sertifikatą.

KNAUF Termo Plus M išorinė sudėtinė termoizoliacinė sistema yra skirta pastatų išorinėms konstrukcijoms, ji gali būti tvirtinama ant horizontalių ar nuožulnių paviršių, kurie neapsaugoti nuo kritulių. Ši plokštė yra išorinių sistemų termoizoliacinio sluoksnio ISTS dalis, mechaniškai tvirtinama ir papildomai klijuojama. Svarbu, kad klijais būtų padengta bent 40 % klijuojamo paviršiaus.

Kaip ir visoje Europos Sąjungoje, Lietuvos statybos techninis reglamentas įpareigoja rangovus naujų ir rekonstruojamų pastatų apšiltinamų atitvarų projektavimui ir statybai naudoti tik Europinį techninį liudijimą turinčias sistemas.

„Suteikiamas techninis liudijimas reiškia ne tik patį oficialų dokumentą, bet ir papildomą dokumentaciją. Ją sudaro montavimo instrukcija, darbų atlikimo kontrolės planas, sistemos eksploatacijos ir priežiūros sąlygos, garantinio termino sąlygos, sistemos komponentų tiekėjų sąrašas“, - dėsto KNAUF techninis konsultantas Kastytis Vaseris.

Tokiu būdu sudaromos visos sąlygos pasiekti pripažintą kokybę konkurencingomis KNAUF kainomis. KNAUF užtikrina tiekiamų sistemų ilgaamžiškumą – teisingai sumontuotai ir eksploatuojamai sistemai suteikiama 25 metų garantija. Mažiausiai tiek metų sistema išliks atspari degumui, vandens įsigėrimui, vandens garų laidumui, mechaniniams pažeidimams ir, suprantama, išlaikys šilumos izoliacines savybes.

DAUGIAU INFORMACIJOS