Knauf Knauf

Jugendo stiliaus vila Leipcige

Jugendo stiliaus vila Leipcige

Jugendo stilius – vienas iš XIX a. pab.¬ – XX a. pr. Europoje vyravusios Secesijos architektūrinės krypties pavadinimų. Skirtingose šalyse šis laikotarpis vadinamas skirtingai: Vokietijoje ir Skandinavijos šalyse prigijo Jugendo pavadinimas, Prancūzijoje ir Latvijoje dažniau vartojamas Art nouveau terminas, Austrijoje ir Lenkijoje – secesija.

Weiter

Plačiau apie Jugendo stiliaus vila Leipcige

test
  • ere
  • rr
  • ff
  • ss
  • kk
  • hh
  • ss
  • ll
  • xx

Apie objektą

Ilgą laiką apleista ir nenaudojama stovėjusi Jugendo stiliaus vila Leipcige, Šveicarijoje, skaičiuoja jau 125 metus. Naujam gyvenimui prikeltas trijų aukštų vasarnamis pasižymi išskirtinai puošniu fasadu, būdingu visiems Jugendo stiliaus architektūros statiniams, todėl pastatas įtrauktas į valstybės saugomų objektų sąrašą. Potencialus savininkas, norintis įsigyti šį architektūros brangakmenį, renovuodamas pastatą turėjo išlaikyti jau esančius architektūrinius elementus. Po nesėkmingo bandymo prikelti vilą naujam gyvenimui 1960 m., vasarnamį įsigijo architektė Katja Czogalla. 2012 m. prasidėjo į paveldo objektų sąrašą įtraukto vasarnamio remonto darbai.

Jugendo stilius – vienas iš XIX a. pab.¬ – XX a. pr. Europoje vyravusios Secesijos architektūrinės krypties pavadinimų. Skirtingose šalyse šis laikotarpis vadinamas skirtingai: Vokietijoje ir Skandinavijos šalyse prigijo Jugendo pavadinimas, Prancūzijoje ir Latvijoje dažniau vartojamas Art nouveau terminas, Austrijoje ir Lenkijoje – secesija. To meto menininkai bandė sukurti naują, istorinių stilių nekopijuojantį stilių, svarbiausia jiems buvo estetika ir įkvėpimas. Vienas ryškiausių šio stiliaus bruožų – ornamentų architektūroje gausa. Tarp ornamentų esama stilizuotų augalų formų, ilgaplaukių merginų personažų su kaukėmis, formų, primenančių plėšrūnus. Ornamentai taip pat apima ir tokias pastatų detales kaip rankenos, turėklai, laiptai.

Pastato funkcija

235 kv. m. ploto vasarnamis pastatytas Lindenau vadinamoje Leipcigo miesto dalyje. Masyvios konstrukcijos į saugomų objektų sąrašą įtrauktas pastatas yra gyvenamosios paskirties.

Statybos užduotis

Rengiant šiam pastatui skirtą statybos darbų planą, pirmiausia buvo siekiama apsaugoti Jugendo stiliaus vilą nuo sugriuvimo. Atsižvelgiant į išorinės sienos puošybos elementų su frizais ir išlikusiais karnizais svarbą bei saugomam architektūros objektui keliamus reikalavimus, išorinės sienos buvo šiltinamos iš vidaus, viduje įrengtos grindų ir lubų šiltinimo sistemos. Apšiltinimui pasirinktos medžiagos ne tik pagerino pastato energinį efektyvumą, bet ir leido palaikyti reikalingą patalpų klimatą.

Sprendimas

Siekdama išsaugoti išorės puošybos elementus ir tuo pačiu metu sukurti šiltą, energinio efektyvumo standartus atitinkantį pastatą, architektė pasirinko šiltinimo iš vidaus sistemą: panaudojo perlito izoliacines plokštes TecTem® Insulation Board Indoor*. Plokštės vėliau buvo tinkuojamos Knauf Rotkalk linijos tinkais. Šis sprendimas užtikrina tinkamą patalpų mikroklimatą, sukuria gražų vizualinį vaizdą. Dar vienas šio objekto renovacijai keltas reikalavimas – šiuolaikinė ir moderni patalpų temperatūros kontrolės sistema. Tam buvo pasirinktos Knauf Uponor Siccus šildomos grindys, kurios leido visiškai atsisakyti radiatorių. Į specialias gipso plaušo plokštes įmontuoti šildymo vamzdeliai palaiko reikiamą temperatūrą, sausa sistema yra greitai montuojama, darbų metu patalpoje nesikaupia drėgmė.

*Produktų grupės pavadinimas pakeistas į "Rotkalk"

Statybų metai

2012 – 2015 m.

Informacija parengta

2016 m. vasaris

Informacija apie naudotus produktus ir darbų eigą

Inovatyvi, natūrali, beplaušė izoliacinė plokštė TecTem® Insulation Board Indoor* yra vienas geriausių pasirinkimų šiltinant pastato sienas iš vidaus. Mineralinė ir kapiliariškai aktyvi plokštė pagaminta iš natūralaus perlito – inovacija vidaus šiltinimo sistemose. Nedegi plokštė pasižymi ne tik puikiomis šilumą izoliuojančiomis savybėmis, bet ir užtikrina sveiką patalpų klimatą. TecTem® Insulation Board Indoor* sugeria susidariusį kondensato vandenį ir vėliau pamažu jį atiduoda tiek išorinei masyviai sienai, tiek ir į patalpų vidų, dėl to reguliuojama oro drėgmė patalpose, maksimaliai sumažinama pelėsių atsiradimo rizika. Ši sistema idealiai tinka šiltinti tokius pastatus, kurių fasadų negalima keisti: kultūros paveldo pastatus, pastatus su apdailinių plytų fasadais, rūsius, konferencijų sales ir bažnyčias.

Montuojant šią šiltinimo sistemą svarbu tinkamai paruošti paviršių. Paviršius, ant kurio bus montuojama izoliacinė plokštė, turi būti visiškai sausas ir švarus – nuo jo pašalinti seno glaisto, dažų ar atšokusių medžiagų likučiai bei dulkės. Taip pat nelygios sienų vietos turi būti išlygintos.

Taip pat efektyviam ir kokybiškam darbui patariama rinktis ir kitus, specialiai TecTem®* sistemai sukurtus produktus.

Jugendo stiliaus vilos renovavimo darbams buvo pasirinktas išlyginamasis tinkas Rotkalk Fein. Šis natūralus kalkinis tinkas itin efektyviai paslepia sienos nelygumus, yra laidus orui, greitai džiūna.

Izoliacinių plokščių klijavimui buvo naudojamas klijavimo mišinys TecTem® Klebespachte*. Šie difuziškai laidūs klijai naudojami plokščių TecTem® Insulation Board Indoor* klijavimui prie šiltinamų pagrindų, mišinys yra aukštos kokybės. Baigus darbą, plokštės gruntuojamos tos pačios serijos gruntu TecTem® Grundierung*, kuris sustiprina paviršių ir tuo pačiu padidina sukibimą, jo sudėtyje nėra tirpiklių.

Sekantis žingsnis – tinkavimas Knauf Rotkalk. Pirmąjį sluoksnį sudaro 5 mm storio kalkinis armavimo tinkas Rotkalk Fein. Darbo pabaigoje glaistykle padengiamas dekoratyvinis Rotkalk sistemos tinkas. Tinko grūdėtumas ir spalva padeda sukurti norimą paviršių struktūrą.

Vidinių sienų šiltinimas buvo atliktas dviem būdais: ant vidaus izoliacinės sistemos TecTem®* ir tiesiai ant mūro. Abu sprendimai yra ne kartą patikrinti ir pasitvirtinę, statybų vietoje gali būti lengvai įgyvendinami.

Jei sienos šiltinamos ant vidaus izoliacinių plokščių TecTem®*, svarbu prieš pradedant tinkavimo darbus prie izoliacinės plokštės pritvirtinti šildymo vamzdelius, pripildyti ir patikrinti juose esantį slėgį. Šie vamzdeliai tvirtinami specialiais laikikliais, kurie padeda juos atitraukti nuo izoliacinės plokštės reikiamu atstumu. Tuomet šildymo vamzdžiai padengiami mažiausiai 10 mm storio tinko Rotkalk sluoksniu, kuris nestabdo vandens garų pralaidumo – tai yra būtina sąlyga kiekvienam šios sistemos sluoksniui. Laikantis gamintojo nurodymų, šildymo sistema buvo paleista po dviejų savaičių. Sekančiame darbų etape naudojant kalkinį baigiamąjį tinką Rotkalk Fein suformuotas 5 mm storio armavimo sluoksnis. Darbai užbaigiami struktūrinio dekoratyvinio Rotkalk sistemos tinko sluoksniu.

Sienų šildymo elementų montavimo ant mūro darbai buvo atliekami analogiška seka, tik čia šildymo vamzdeliai buvo tvirtinami bėgeliais ir fiksuojami tiesiai prie laikančios sienos.

Grindų apšiltinimui pasirinkta Knauf Uponor Siccus sausųjų grindų šiltinimo sistema idealiai tinka senų pastatų rekonstrukcijai ir greito tempo naujai statybai. Sistema montuojama sausuoju būdu, todėl į pastatą neperduodama papildomos statybinės drėgmės. Pirmame darbų etape ant grindų sumontuojama Knauf Uponor Siccus šildymo sistema, tuomet montuojamas paviršinis pagrindas – gipso plaušo plokštė Knauf Brio. Šios grindys pasižymi mažu aukščiu, nedideliu svoriu, gera garso izoliacija, padidina gaisrinę saugą. Ant jų galima kloti visas įprastas grindų apdailines dangas, tokias kaip plytelės, PVC, laminatas ar parketas.

Kartu derinant grindų ir sienų šildymo sistemą, dėl spinduliavimo šilumos visa patalpa šildoma tolygiai, nesusidaro skersvėjų. Šis temperatūros reguliavimo būdas padeda sukurti šiluminį komfortą, taip pat yra daug malonesnis ir efektyvesnis senos statybos patalpose aukštomis lubomis nei radiatorių sistema. Dėl mažų temperatūrų skirtumų tarp patalpos oro ir šildomo ploto beveik nėra oro judėjimo, todėl patalpoje beveik nesusidaro dulkių sūkurių.

*Produktų grupės pavadinimas pakeistas į "Rotkalk"

DAUGIAU INFORMACIJOS