Knauf Knauf

Eglių terasos

Weiter

Įspūdinga buvusios Lietuvos kino studijos transformacija į šiuolaikiškų daugiabučių gyvenvietę.

„Eglių terasų“ gyvenvietė Vilniuje yra pirmoji iš trijų daugiabučių komplekso „Antakalnio terasos“ etapų.

Buvusioje Lietuvos kino studijos teritorijoje iškilusių 4-6 aukštų daugiabučių statybos pradėtos 2011 m. Kuriant miškingoje Antakalnio rajono zonoje gyvenvietės projektą, buvo svarbu išsaugoti gamtą ir autentišką reljefą, statyboms naudotos natūralios kokybiškos medžiagos.

Projektą „Antakalnio terasos“ įgyvendina nekilnojamo turto vystymo ir plėtros bendrovė „MG Valda“.

test

Pastato funkcija

„Eglių terasų“ gyvenvietėje suprojektuoti 8 daugiabučiai, kuriuose yra 169 butai. Daugiabučiai priskiriami B klasės energinio pastatų naudingumo kategorijai, juose įdiegtos naujausios technologijos, leidžiančios surinkti ir pakartotinai naudoti lietaus vandenį, taupyti šilumos energiją. Visuose butuose įrengtos didelės terasos, gyventojų patogumui pastatyta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Statybos užduotis

Pastatyti mažaaukštės statybos uždarą gyvenamųjų namų kompleksą, kuris atitiktų B klasės energinio pastatų naudingumo kriterijus. Statytojams buvo svarbu pasirinkti statybines medžiagas, kurios užtikrintų šiluminės izoliacijos ir inžinerinių sistemų energinį efektyvumą.

Sprendimas

Gyvenamųjų namų kvartalo „Eglių terasos“ darnios plėtros, aukštos kokybės ir natūralumo principus padėjo įgyvendinti statybinių medžiagų gamintojo KNAUF medžiagos. Siekiant užtikrinti sveiką patalpų klimatą, sienoms ir luboms buvo pasirinktas dviejų rūšių tinkas – KNAUF Easyputz ir KNAUF MP 75. Šios medžiagos praleidžia vandens garus ir orą bei padeda reguliuoti patalpų klimatą.

Informacija paruošta 2014-11-07

Papildoma informacija

Bendras „Eglių terasų“ gyvenamasis plotas siekia 10 822 kv. m., su požemine automobilių stovėjimo aikštele – 16 703 kv. m.

Tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2014“ „Antakalnio terasoms“ skirta nominacija už urbanistinį kompleksą. Šį projektą sukūrė UAB „MG Valda“ kartu su jungtine Lietuvos ir užsienio architektų komanda, kuriai vadovavo architektas Algirdas Kaušpėdas.

Adresas

V. Žalakevičiaus g., Vilnius

Statybų metai

2011 – 2012 m.

Informacija apie naudotus produktus

Tinkas Easyputz yra mineralinis, jo sudėtyje nėra jokių priemaišų, tirpiklių ir konservantų. Ši statybinė medžiaga praleidžia vandens garus ir orą, tai leidžia užtikrinti sveiką patalpų klimatą. Tinkas idealiai tinka laiptinėms ir koridoriams, nes yra atsparus trinčiai, ant jo nelieka baltų dėmių, nematyti įbrėžtų ar nubrozdintų vietų. Išskirtinė Easyputz savybė – įmaišius pasirinktą Compact Color spalvos pigmentą, šiuo tinku padengta siena įgaus spalvą, jos nebereikės papildomai dažyti ar tapetuoti.

Didesniems sienų ir lubų nelygumams išlyginti naudotas MP 75 tinkas. Šis mašininis gipsinis tinkas yra skirtas vidaus darbams. Tinku dengiamas vienas sluoksnis, mažiausias jo storis – 8 mm. Tinkas yra elastingas, lengvai išlyginamas ir pralaidus vandens garams, todėl tinka naudoti normalią oro drėgmę išlaikančiose patalpose.

Daugiabučių kvartalą „Eglių terasos“ stačiusios statybų bendrovės „Mitnija“ Darbų vadovas Mindaugas Jurkuvėnas turi didelę patirtį dalyvaujant tokio masto projektų statybose, todėl ankstesnė jo patirtis buvo naudinga sklandžiam darbų vyksmui.

„Aukščiausios kokybės statybinės medžiagos, maksimaliai gyventojų poreikiams pritaikyta infrastruktūra ir dėmesys estetikai – šiais pagrindiniais kriterijais vadovavomės statydami „Eglių terasas“. Dirbant statybų sektoriuje nuolat tenka domėtis statybinėmis medžiagomis ir jų savybėmis, išmėginti skirtingų gamintojų siūlomus gaminius. Su „Knauf“ bendradarbiavome ne pirmą kartą, todėl žinojome, kad jų siūlomos medžiagos yra kokybiškos, atitinka keliamus patvarumo ir ilgaamžiškumo reikalavimus. Džiaugiuosi, kad ir šį kartą „Mitnijos“, kaip projekto generalinio rangovo, ir „Knauf“ bendradarbiavimas vyko sklandžiai: statybinės medžiagos atitiko kokybės reikalavimus, su jomis buvo lengva dirbti, o įmonės specialistai aktyviai dalyvavo procese, patarė kaip pasiekti geriausią rezultatą“, – sakė „Mitnijos“ Darbų vadovas Mindaugas Jurkuvėnas.

DAUGIAU INFORMACIJOS