Knauf Knauf

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija

Weiter

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija

Architektų sąjungos rūmai
  • Architektų sąjungos rūmai
  • Architektų sąjungos rūmai
  • Architektų sąjungos rūmai
  • Architektų sąjungos rūmai

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) savo veiklą pradėjo dar 1924 m. LAS Klaipėdos apskrities organizacija pradėjo veikti 1998 m. Daugiau nei 100 apskrityje dirbančių architektų bei skirtingų kartų architektūros profesionalų vienijanti organizacija siekia ugdyti ir puoselėti Klaipėdos apskrities architektūrinę kultūrą bei architektų profesinį meistriškumą, taip pat gina narių teises, profesinius interesus, gerina jų socialinę padėtį bei kūrybos sąlygas.

Park town

Apie objektą

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) savo veiklą pradėjo dar 1924 m. LAS Klaipėdos apskrities organizacija pradėjo veikti 1998 m. Daugiau nei 100 apskrityje dirbančių architektų bei skirtingų kartų architektūros profesionalų vienijanti organizacija siekia ugdyti ir puoselėti Klaipėdos apskrities architektūrinę kultūrą bei architektų profesinį meistriškumą, taip pat gina narių teises, profesinius interesus, gerina jų socialinę padėtį bei kūrybos sąlygas.

Pastato funkcija

LAS Klaipėdos apskrities organizacija įsikūrusi istorinėje uostamiesčio vietoje – fachverkiniu architektūros stiliumi išsiskiriančioje Klaipėdos senamiesčio dalyje. Bažnyčių g. esančios patalpos yra pagrindinė Klaipėdos apskrities organizacijos būstinė – joje vyksta narių susirinkimai, darbų aptarimas, pastate taip pat įsikūręs Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

Statybos užduotis

Fachverkinės architektūros pastatų komplekso atnaujinimas Klaipėdos mieste buvo pradėtas 2018 m. rudenį. Ši užduotis restauratoriams nebuvo pati lengviausia – kadangi pastatai yra seni, konstrukcijų keitimas naujomis turėjo vykti itin preciziškai: dalis medinių konstrukcijų buvo supuvusios ar pasislinkę, vietomis buvo matyti plyšiai tarp mūro ir fachverko, formavosi medžio grybo pėdsakai, krito mūras.

Adresas: : Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda

Informacija parengta: 2020 m. birželio mėn.

Papildoma informacija

Kultūros paveldo objekto statusą turintys fachverkinio architektūros stiliaus pastatai yra svarbi uostamiesčio dalis, turinti reikšmingą istorinę ir urbanistinę vertę. Šis architektūros stilius būdingas vokiškų miestų pastatams ir Klaipėdos regione išpopuliarėjo XIX a. Vienas ryškiausių fachverkinio stiliaus bruožų – medinių atramų išdėstymas pastato išorėje, kurios tarsi dalija fasadą į skirtingos formos geometrines figūras ir suteikia pastatui savitą išvaizdą. Iki šių dienų Klaipėdos senamiestyje tarp Didžiosios Vandens gatvės ir Turgaus aikštės išlikęs visas fachverkinės architektūros stiliaus kvartalas, greta kurio ir įsikūrusi LAS Klaipėdos apskrities organizacija.

Informacija apie naudotus produktus

„TecTem® Insulation Board Indoor“ sistema idealiai tinka išorinių sienų ir lubų šiltinimui iš vidaus. Iš natūralių medžiagų – perlito ir mineralinių rišiklių – pagaminta sistema pasižymi aukštomis termoizoliacinėmis savybėmis, padeda reguliuoti patalpų klimatą, yra atspari pelėsinio grybelio susidarymui.

Inovatyvi, natūrali, beplaušė izoliacinė plokštė „TecTem® Insulation Board Indoor“ yra vienas geriausių pasirinkimų šiltinant pastato sienas iš vidaus. Mineralinė ir kapiliariškai aktyvi plokštė pagaminta iš natūralaus perlito – inovacija vidaus šiltinimo sistemose. Nedegi plokštė pasižymi ne tik puikiomis šilumą izoliuojančiomis savybėmis, bet ir užtikrina sveiką patalpų klimatą. „TecTem® Insulation Board Indoor“ sugeria susidariusį kondensato vandenį ir vėliau pamažu jį atiduoda tiek išorinei masyviai sienai, tiek ir į patalpų vidų, dėl to reguliuojama oro drėgmė patalpose, maksimaliai sumažinama pelėsių atsiradimo rizika. Ši sistema idealiai tinka šiltinti tokius pastatus, kurių fasadų negalima keisti: kultūros paveldo pastatus, pastatus su apdailinių plytų fasadais, rūsius, konferencijų sales ir bažnyčias.

Montuojant šią šiltinimo sistemą svarbu tinkamai paruošti paviršių. Paviršius, ant kurio bus montuojama izoliacinė plokštė, turi būti visiškai sausas ir švarus – nuo jo pašalinti seno glaisto, dažų ar atšokusių medžiagų likučiai bei dulkės. Taip pat nelygios sienų vietos turi būti išlygintos.

Šalčiui ir vandens poveikiui atsparūs plonasluoksniai klijai „K2“ gali būti naudojami tiek vidaus patalpoms, tiek išorei. Cementiniai klijai yra elastingi, atsparūs šalčio poveikiui, tinka stabiliems tinkuotiems paviršiams bei gipskartonio plokštėms. „K2“ klijai yra skirti klijuoti keramines ir akmens masės plyteles bei plokštes, juos taip pat galima naudoti šildomosioms grindims. Išskirtinės šio gaminio savybės – atsparumas apkrovoms, sumažintas slysmas, ilgesnė tinkamumo kloti trukmė.

Cementiniai, ypač elastingi klijai „K4“ yra atsparūs šalčiui, šilumai ir vandeniui. Išskirtinė jų savybė – padidintas elastingumas, todėl jie itin tinka nestabiliems pagrindams ar paviršiams, kuriuos veikia staigūs temperatūros svyravimai. Dar vienas „K4“ klijų išskirtinumas – jais galima klijuoti plyteles ant senų plytelių. Klijai gali būti naudojami tiek vidaus, tiek išorės darbams: tinka šildomosioms grindims, terasoms ir balkonams, taip pat fasadų apdailai, visų tipų šildomosioms grindims.

„Kalk-Feinputz“ – baigiamojo sluoksnio kalkinis tinkas. Jis tinka vidaus ir išorės darbams, yra laidus vandens garams. Tinką „Kalk-Feinputz“ galima dengti plonu sluoksniu ant lygių akytbetonio (dujų silikato), betono ir panašių vidaus paviršių. Šis tinkas užtikrina sveiką patalpų mikroklimatą, todėl tinka naudoti patalpose, kurioms keliami aukšti kokybės reikalavimai. Taip pat jis naudojamas istorinių pastatų restauravimui.

„D112“ yra dviejų lygių karkaso gipskartonio lubų sistema, kurią sudaro lubų karkaso iš metalinių profilių ir detalių konstrukcija, gipskartonio plokštės bei siūlių armavimo medžiagos. Ši sistema pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu, ją paprasta montuoti. Lubų sistemos atsparumas smūgiams, drėgmei, jų priešgaisrinės savybės priklauso nuo pasirinktų gipskartonio plokščių savybių. Lubų sistema „D112“ plačiai naudojama įvairios paskirties pastatuose – tinka tiek butuose tiek didelio ploto visuomeninio tipo pastatuoese. Montuoti šią lubų sistemą yra pakankamai nesudėtinga, pagrindinė taisyklė – nuoseklus darbų vykdymas pagal pateiktus reikalavimus. „D112“ sistemos montavimui nereikalingi specialūs įrankiai, pakanka keleto standartinių statybinių įrankių tokie kaip grąžtas, suktukas, skardos žirklės ir kt.

Pertvaros sistemą „W112“ sudaro metalinių profilių karkasas, gipskartonio plokštė ir siūlių armavimo medžiagos. Ši sistema gali būti montuojama tiek visuomeniniuose tiek gyvenamosios paskirties pastatuose vidaus erdvių perskyrimui. „W112“ techninės savybės – atsparumas smūgiams, ugniai ir drėgmei, garso izoliacija – priklauso nuo pasirinktos gipskartonio plokštės savybių. Maksimalus pertvaros aukštis – 12 m., bendras storis – nuo 100 iki 200 mm. Ši pertvaros sistema yra nesudėtinga, pagrindinė taisyklė – nuoseklus darbų vykdymas pagal pateiktus reikalavimus. Vis tik specialistai pažymi, jog „W112“ sistemos montavimui nereikalingi specialūs įrankiai, pakanka keleto standartinių statybinių įrankių tokie kaip grąžtas, suktukas, skardos žirklės ir kt.

Pagrindinis pertvarų sistemų „W112“ ir „W115“ skirtumas – montavimui reikalingų profilių skaičius. Kadangi „W115“ sistemą sudaro dvigubas karkasas ir jai reikalingas didesnis profilių skaičius, ši pertvara montuojama objektuose, kur keliami didesni garso izoliacijos reikalavimai. Dėl atskirto dvigubo karkaso sistemos, „W115“ montavimas užima daugiau laiko, tačiau garso izoliacijos pranašumų dėka ji dažnai montuojama administraciniuose pastatuose, viešbučiuose, gyvenamuosiuose pastatuose kuriuose reikia atskirti skirtingos paskirties patalpas ir užtikrinti gerus garso izoliacijos reikalavimus. Maksimalus pertvaros aukštis – 5,5 m., bendras storis – nuo 155 iki 260 mm, galimi ir kiti didesni pločiai.

UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai Artūras Pocius

„Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus restauracijos procesas nebuvo labai lengvas, kadangi reikėjo specialių žinių apie tokio tipo pastatų konstrukcijas. Man pačiam tai buvo nauja patirtis, todėl dirbti buvo labai įdomu. O kadangi tuo pačiu metu restauravome ir Klaipėdos lėlių teatrą, kuris taip pat pastatytas fachverkiniu architektūros stiliumi, procesas buvo dvigubai įdomesnis“, - teigia UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai Artūras Pocius.

Pasak A. Pociaus, abu pastatai – Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyrius ir Klaipėdos lėlių teatras – buvo panašios būklės, tad darbai vyko sklandžiau, buvo galima taikyti panašius sprendimus. Pastatų restauracija užtruko apie 9 mėnesius.

„Kadangi fachverkinės architektūros stilius nėra įprastas Lietuvoje ir šio stiliaus statinių fasadui būdingos netaisyklingos formos, medžiagų suderinamumui buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Dirbdamas prie šio objekto aš pats pirmą kartą susidūriau su „TecTem®“ apšiltinimo sistema, teko nemažai konsultuotis su „Knauf“ specialistais ir mums bendrai pavyko rasti geriausią sprendimą“, - apie naujai įgytą patirtį pasakojo A. Pocius.