Knauf Knauf

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas atidarytas 1994 metais

Šis Smiltynėje įkurtas delfinariumas – vienintelis visoje rytinėje Baltijos pakrantėje. Nuotaikingi muziejaus gyventojų delfinų, jūrų liūtų ir ruonių pasirodymai kaskart sutraukia minias lankytojų, muziejuje vyksta terapiniai seansai, vaikams rengiami edukaciniai užsiėmimai.

Weiter

Plačiau apie jūrų muziejaus delfinariumą

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas
  • Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas
  • Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas
  • Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas
  • Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas

Apie objektą

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas atidarytas 1994 metais. Šis Smiltynėje įkurtas delfinariumas – vienintelis visoje rytinėje Baltijos pakrantėje. Nuotaikingi muziejaus gyventojų delfinų, jūrų liūtų ir ruonių pasirodymai kaskart sutraukia minias lankytojų, muziejuje vyksta terapiniai seansai, vaikams rengiami edukaciniai užsiėmimai. Vykdant delfinariumo rekonstrukcijos projektą, atnaujinta žiūrovų salė, penkis kartus padidėjo delfinams skirtų baseinų plotas, pastatytas delfinų terapijos centras, įrengtas baseinas po atviru dangumi.

Pastato paskirtis

Pramoginiais gyvūnų pasirodymais ir edukaciniais užsiėmimais garsėjantis Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas – vieta, kurioje lankytojai gali iš arčiau pamatyti jūrų žinduolius, stebėti jų elgesį. Rekonstrukcija suteikė galimybę delfinariumo lankytojams jūros gyvūnų pasirodymus stebėti iš jiems skirtų tribūnų lauke. Delfinai grynu oru lauko baseine galės džiaugtis iki šešių mėnesių per metus. Viename iš baseinų įrengtas pakeliamas dugnas leis lengviau pamatuoti jūros žinduolius, paimti jų kraują tyrimams, atlikti įvairias sveikatos procedūras. Be lauko baseino, muziejaus gyventojams įrengti gyvenamieji ir gydomieji baseinai, delfinų terapijos baseinai pritaikyti neįgaliesiems.

Statybos užduotis

Renovuojant Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą, statybininkams buvo patikėta užduotis ne tik atnaujinti baseinus, bet ir moderniai įrengti žiūrovų salę, bilietų kasas, kavinę, tualetus, pasirūpinti salės įranga ir vandens paruošimo sistemomis.

Sprendimas

Pastatų kompleksas buvo atnaujinamas pagal unikalų, specialiai Lietuvos jūrų muziejui parengtą projektą. Darbų metu dėl technologinių procesų buvo konsultuojamasi su užsienio specialistais, įgyvendinus numatytus darbus – tikrinama darbų kokybė, ypač didelis dėmesys skirtas baseino sandarumo patikrinimui.

Papildoma informacija

Pernai 40 metų jubiliejų atšventęs Lietuvos jūrų muziejus buvo įsteigtas 1975-asiais. Netrukus muziejuje apsigyveno pirmieji gyventojai – kuoduotieji pingvinai ir ruoniai, vėliau jų gretas papildė delfinai, jūrų liūtai ir kt. žinduoliai. Kasmet beveik pusės milijonų lankytojų sulaukiantis delfinariumas pelnytai gali būti vadinamas vienu iš svarbiausių turistų traukos objektų Lietuvoje.

Adresas Smiltynės g. 3.

Statybų metai

2013–2014 m.

Informacija parengta

2016 m. sausis

Informacija apie naudotus produktus

White – vidaus darbams skirta gipskartonio plokštė . Tai paprastai ir lengvai montuojamas produktas. Standartinė gipskartonio plokštė su plačiausiomis panaudojimo galimybėmis yra skirta sienų ir lubų apdailai. Plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi, ją galima lenkti. Mechaniškai atspari, lengvai transportuojama ir apdorojama plokštė pagaminta be kenksmingų medžiagų. Plokštė tinka pertvarų ir lubų konstrukcijoms, mansardoms, pritaikyta ir šachtinių sienų konstrukcijoms. Taip pat gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos, naudojant klijus . Plokštės tipas – A.

Green – impregnuota, drėgmei atspari vidaus patalpoms skirta gipskartonio plokštė. Šis gaminys naudojamas visose normalaus drėgnumo vidaus patalpų įrengimo srityse. Tai yra sausosios statybos plokštė, naudojama sistemose, kurioms nekeliama jokių specifinių reikalavimų. Plokštė lengvai transportuojama ir apdorojama. Ją sudaro impregnuotas gipso branduolys ir žalios spalvos kartono paviršius. Green plokštė tinka pertvaroms ir luboms, mansardoms, šachtoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos naudojant klijus Perlflix . Plokštės tipas – H2.

priešgaisrinė gipskartonio plokštė. Ją sudaro gipso branduolys su stiklo plaušu, padidinantis plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. Red plokštė skirta vidaus patalpoms. Ji tinka sienoms, pertvaroms ir karkasinėms luboms, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti, taip pat pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, naudojant klijus Perlflix . Tai yra specializuota statybos plokštė, naudojama sistemose, kurioms keliami aukštesni gaisrinės saugos reikalavimai. Plokštės tipas – DF.

AQUAPANEL® Fugen- und Flächenspachtel – tai cementinis pilkos spalvos siūlių armavimo mišinys. Šis produktas naudojamas Aquapanel plokščių siūlių glaistymui kartu su siūlių armavimo juosta.

AQUAPANEL® Cement Board Outdoor“ – cementinė išorės plokštė. Ji yra puikus pagrindas išorinėms sienoms ventiliuojamose arba apsaugotose nuo vandens sistemose, montuojant tiesiogiai. Ši plokštė tinka renovuojant fasadus ir išorėje esančias lubas. Ši cementinė išorės plokštė yra tvirta, nedegi statybinė plokštė, pagaminta naudojant „Portlando“ cemento užpildą, abi plokštės pusės armuotos stiklo pluošto tinklu. Taip užtikrinami sausos plokštės sistemos privalumai ir plytinės ar blokinės konstrukcijos stiprumas. Plokštės kraštai papildomai sutvirtinti „EasyEdge“ technologija. Plokštė užtikrina tvirtą pagrindą bei konstrukcijos atsparumą sudėtingomis oro sąlygoms.

UAB „Uostamiesčio projektas“ architekto Algirdo Stripinio komentaras:

Pagal unikalų projektą rekonstruojamas Lietuvos jūrų muziejus buvo nemenkas iššūkis statybininkams, pastebi projektą rengęs UAB „Uostamiesčio projektas“ architektas Algirdas Stripinis. Darbus apsunkino nestabilus gruntas, statybines medžiagas ir visą reikalingą techninę įrangą teko gabenti keltu.

„Delfinariumas – ypatingos paskirties, išskirtinis objektas. Artimiausi delfinariumai tuo metu buvo tik Skandinavijos šalyse. Šiame projekte reikėjo įvertinti baseinų ir vandens valymo sistemų projektavimo specifiką bei reikalavimus apdailos medžiagoms. Norėdami savo akimis pamatyti panašų įgyvendintą projektą, buvome nuvykę į Olandijoje esantį Harderveiko (Harderwijk) delfinariumą – apžiūrėjome didžiulį kompleksą,  kartu su muziejaus darbuotojais svarstėme galimybes.

Renkantis išorinių atitvarų apdailą teko įvertinti esamos karkasinės konstrukcijos deformacijas. Vvietoje prieš dvi dešimtis metų sumontuotų plastikinių plokščių, buvo pasirinktos Knauf medžiagos, padėjusios išspręsti nestandartinio atitvaro konstrukciją. Svarstėme įvairias galimybes, tačiau AQUAPANEL® plokštės pasirodė vienintelis tinkamas variantas – tai buvo naujas, neseniai rinkoje pasirodęs produktas. Dar vienas šios plokštės privalumas – ant jos galima dėti tinką, taip išlaikant Kuršių Nerijai būdingą natūralių medžiagų apdailą.

Priešingai nei šiame objekte naudotos Knauf gipskartonio plokštės, AQUAPANEL® mums buvo naujiena. Dėl to teko nemažai konsultuotis su Knauf specialistais, ne iš karto viskas ėjosi labai sklandžiai. Vis dėlto mums pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą“, – sakė architektas A. Stripinis.

DAUGIAU INFORMACIJOS